• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Mam nadzieję, że przyniosę szczęście! - Wywiad z Jerzym Kruszczyńskim

2018-04-07 10:30:00
Jerzy Kruszczyński to prawdziwa legenda Derbów Trójmiasta. W dwóch meczach z Arką strzelił dwa hat-tricki. Oprócz tego oczywiście zdobył z naszą drużyną Superpuchar Polski i został królem strzelców II ligi. Podczas dzisiejszego meczu będzie wspierał Biało-Zielonych z trybun.

- Nigdy nie przegrałem Derbów Trójmiasta jako zawodnik. Mam nadzieję, że tym razem także przyniosę szczęście mojej ukochanej drużynie. Kiedy tylko mam wolną chwilę, to zawsze z rodziną przyjeżdżam kibicować.

 

Czy do meczów derbowych zawsze specjalnie się Pan mobilizował?

 

Myślę, że wszyscy na derby bardziej się mobilizują, chcą wykrzesać dodatkową energię i włączyć piąty bieg. Zawsze chce się pokazać, że to właśnie mój zespół rządzi. Podobnie jest zresztą wśród kibiców, którzy zawsze specjalnie się mobilizują na te mecze.

 

Jak Pan wspomina te pamiętne mecze derbowe w 1983 i 1984 roku, w których Pan brał udział?

 

- Na wspomnienie o tych meczach aż przechodzą mi ciarki. Byliśmy wtedy na dużej fali, w pierwszym meczu przy Traugutta graliśmy dobrze i wygraliśmy 3:0, ale mogło być nawet wyżej. W rewanżu pod koniec sezonu chcieliśmy i musieliśmy wygrać. Dominowaliśmy i pewnie wygraliśmy 4:1. Dodatkowo mieliśmy dwunastego zawodnika w postaci naszych kibiców.

 

Czego możemy spodziewać się podczas dzisiejszego meczu?

 

Mecz derbowy to wyjątkowa sprawa. Wierzę w chłopaków, to wspaniali piłkarze i dobry zespół. Potrafią grać, niech wyjdą i udowodnią, że są najlepszym zespołem na Wybrzeżu.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się