• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Marcin Wiśniewski: Cel? Codziennie chciałbym stawać się lepszy

2017-11-11 18:30:00
- Bardzo cieszę się z otrzymanej szansy od sztabu szkoleniowego. Mam nadzieję, że udało mi się ją wykorzystać i pokazać z dobrej strony - powiedział po wygranym sparingu z Bałtykiem Gdynia 5:0 obrońca Lechii Gdańsk Marcin Wiśniewski.

Zawodnik Akademii Lechii Gdańsk z rocznika 2001 zadebiutował w meczu pierwszego zespołu. Jakie odczucia miał po spotkaniu? 

 - Różnica między piłką juniorską a seniorską jest ogromna. Wymagania są również większe - przede wszystkim duża dynamika i walka fizyczna. W rozgrywkach juniorskich rywalizują zawodnicy, którzy mają podobne doświadczenie, natomiast w takich spotkaniach jak to z Bałtykiem trzeba mierzyć się z rywalami o różnym bagażu doświadczeń. Mam nadzieję, że sprostałem oczekiwaniom - dodał piłkarz. 

 

Młody obrońca przeciwko Bałtykowi wystąpił na lewej stronie defensywy, ale może także występować na środku i prawym bloku obronnego.

 - To prawda. Mogę występować na różnych pozycjach w linii obrony, z czego trenerzy korzystają. Najlepiej jednak czuje się na lewej stronie boiska - podkreślił. 

 

Marcin Wiśniewski przed sezonem dołączył do zespołu Juniorów Młodszych Lechii, a teraz otrzymał zaproszenie na trening i sparing pierwszej drużyny. Jakie ma cele?

 - Zostałem dobrze przyjęty przez kolegów. Możliwość trenowania z pierwszym zespołem to na pewno powód do radości, ale to także większa motywacja do jeszcze cięższej pracy. Jestem zadowolony ze swojego pobytu w Lechii. Chciałbym codziennie stawać się lepszym piłkarzem, co może przybliżyć mnie do realizacji moich marzeń - zakończył obrońca

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się