• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Marco Paixao: Byliśmy lepszą drużyną

2017-04-17 21:39:00
Marco Paixao był jednym z bohaterów derbów Trójmiasta. Portugalski napastnik w 27 minucie otworzył wynik spotkania po podaniu swojego brata Flavio, a po meczu cieszył się ze zwycięstwa Lechii nad Arką 2:1.

- Wygraliśmy, wywalczyliśmy 3 punkty i byliśmy lepszą drużyną. Dziękuję bardzo, do widzenia – mówił po meczu, akcentując z uśmiechem ostatnie słowa w języku polskim Marco Paixao.

Portugalczyk żałował niewykorzystanych sytuacji, ale podkreślał, że Lechia nie tylko była lepszą drużyną, ale i imponowała postawą fair. 

- Jestem zadowolony z zachowania naszej drużyny, nie daliśmy się prowokować, zachowywaliśmy spokój. Rozmawialiśmy przed meczem z Flavio, podczas meczu nie reagowaliśmy na zaczepki obrońców Arki. Sądzę, że musimy się wzajemnie szanować, nawet jeśli jesteśmy rywalami. Wiem, że nie zawsze jest to łatwe, ale najważniejszy jest futbol, a ludzie przychodzą na stadiony, żeby oglądać grę, cieszyć się, spędzać tu czas z przyjaciółmi, rodzinami i dziećmi. Powinniśmy o tym pamiętać – podkreślał piłkarz.

Napastnik uważa, że sytuacja w czołówce tabeli na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego rozgrywek Lotto Ekstraklasy jest bardzo ciekawa. 

- Dla nas to dobra wiadomość, że Jagiellonia i Legia zremisowały swoje mecze. My musieliśmy dziś wywalczyć trzy punkty i tak się stało. Wciąż jesteśmy w grze o pierwsze miejsce i to jest najważniejsze – zakończył Marco Paixao.