• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Marco Paixao w dziesiątce najlepszych sportowców w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego

2018-01-04 19:15:00
Marco Paixao znalazł się w dziesiątce sportowców w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na Najlepszego Sportowca Pomorza 2017 roku. Napastnik Lechii Gdańsk zajął w nim ósme miejsce.

Plebiscyt czytelników Dziennika Bałtyckiego na Najlepszego Sportowca Pomorza odbył się już po raz 65, a uroczysta gala odbyła się w czwartek w Teatrze Wybrzeże. Zwycięzcą plebiscytu został rugbista Ogniwa Sopot Piotr Zeszutek, który wyprzedził rugbistkę Biało-Zielonych Ladies Marlenę Mroczyńską oraz lekkoatletkę SKLA Angelikę Cichocą. Marco Paixao zajął w plebiscycie ósme miejsce.

 

Dziesiątka najlepszych sportowców w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego:

 

1. Piotr Zeszutek, Ogniwo Sopot, rugby

2. Marlena Mroczyńska, Biało-Zielone Ladies Gdańsk, rugby

3. Angelika Cichocka, SKLA Sopot, lekkoatletyka

4. Mateusz Biskup, AZS AWFiS Gdańsk, wioślarstwo

5. Miłosz Jankowski, AZS AWFiS Gdańsk, wioślarstwo

6. Tymoteusz Bendyk, UKS Navigo Sopot, żeglarstwo

7. Paweł Tarnowski, SKŻ Sopot, żeglarstwo

8. Marco Paixao, Lechia Gdańsk, piłka nożna

9. Anna Kiełbasiński, SKLA Sopot, lekkoatletyka

10. Rafał Siemaszko, Arka Gdynia, piłka nożna

 

Sportowcem Roku 2017 roku na Pomorzu została Irmina Mrózek-Gliszczyńska, mistrzyni świata w żeglarskiej, olimpijskiej klasie 470 (Chojnicki Klub Żeglarski). Ten tytuł przyznała jej kapituła plebiscytu pod przewodnictwem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Urząd Marszałkowski jest partnerem i fundatorem nagród dla sportowców.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się