Mario Maloca wraca do Lechii!

2019-05-22 16:00:00
Mario Maloca po blisko dwóch latach wraca do Lechii Gdańsk. Doświadczony środkowy obrońca dołączył do nas na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się 3-letnią umową.

Maloca jest wychowankiem klubu Kamen Ingrad Velika. W 2006 roku dołączył do drużyny juniorów Hajduka Split. Dwa lata później stał się członkiem kadry pierwszego zespołu tego klubu. W Hajduku spędził osiem sezonów, rozgrywając ponad 200 spotkań i strzelając sześć goli. W lipcu 2015 roku został piłkarzem Lechii Gdańsk, stając się jednym z najważniejszych zawodników gdańskiej drużyny. Mario zapracował sobie na boiskowy tytuł "generała" bloku defensywnego Biało-Zielonych. Zagrał w 61 meczach Lechii i zdobył cztery bramki. 

 

W lipcu 2017 roku trafił do Greuther Fürth, gdzie spędził blisko dwa lata. W niemieckim zespole również wyrósł na jednego z boiskowych liderów, rozgrywając 58 spotkań.

 

- Jestem szczęśliwy, że wróciłem do Lechii. Mieszkałem i grałem tu dwa lata i gdy pojawiła się okazja na powrót, zdecydowaliśmy z moją rodziną, że to najlepsze rozwiązanie - mówi Mario, który w Lechii będzie występował z numerem 23.

 

 

 

Generale! Witamy ponownie w Lechii!

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się