• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Mateusz Bąk dołączył do sztabu szkoleniowego Juniorów Młodszych Akademii

2017-09-22 10:10:00
Popularny „Bączek” przeszedł z Lechią drogę od A klasy do Ekstraklasy, a teraz dołączył do sztabu szkoleniowego drużyny Juniorów Młodszych, którzy prowadzeni są przez Dominika Czajkę i Marka Zieńczuka.

Mateusz Bąk w wieku 13 lat rozpoczął treningi w Lechii, a później przeszedł z nią całą drogę z A-klasy do ekstraklasy. W sumie „Bączek” w Biało-Zielonych barwach rozegrał 272 mecze na różnych szczeblach rozgrywkowych. Po ostatnim sezonie zdecydował się zakończyć piłkarską karierę, rozpoczynając pracę w Akademii Lechii. Bąk na początku swojej trenerskiej przygody trenował bramkarzy w najmłodszych zespołach Akademii, a teraz dołączył także do sztabu szkoleniowego Juniorów Młodszych.

 

- W Lechii spędziłem praktycznie całe życie i cieszę się, że mogę dalej pracować i rozwijać się w klubie. Po zakończeniu kariery bramkarskiej przeanalizowałem sobie pod względem merytorycznym to, co robiłem przez całą karierę, to z kim trenowałem i jak trenowałem. Wybrałem, to co najlepsze i odrzuciłem elementy, których sam nie lubiłem. Praca z utalentowanymi młodymi bramkarzami daje mi dużo radości, a także wyzwala dodatkową motywację. Aktualnie jestem w trakcie kursu trenerskiego – powiedział trener bramkarzy Akademii Lechii Gdańsk, Mateusz Bąk.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się