• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Mateusz Żukowski: Chcę pojechać na Mistrzostwa Europy

2017-10-26 14:08:00
– Bardzo się cieszę z wywalczonego awansu do kolejnej rundy eliminacji, ale moim celem jest wyjazd na Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Anglii - mówił zawodnik Akademii Lechii Gdańsk, Mateusz Żukowski.

Mateusz Żukowski pojawił się na murawie w 56. minucie zwycięskiego spotkania z San Marino. W kolejnych dwóch meczach ze Szwecją i Cyprem nie zagrał, ponieważ zmagał się z drobnym urazem kostki. – Cieszę się, że ponownie otrzymałem powołanie od trenera Reprezentacji Polski, Bartłomieja Zalewskiego. Być może selekcjoner nie chciał ryzykować pogłębienia się mojego urazu. Mam nadzieję, że w następnych meczach będę miał więcej okazji na pokazanie swoich umiejętności – podsumował zawodnik Akademii Lechii.

 

Awans do kolejnej rundy kwalifikacji to jednak nie koniec drogi do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w 2018 roku. – Bardzo się cieszę z wywalczonego awansu, ale moim celem jest wyjazd na Mistrzostwa Europy. Wykonaliśmy ważny krok, ale nie zrealizowaliśmy jeszcze celu, który został przed nami postawiony. Bardzo chcę pomóc drużynie w jego realizacji, a także chciałbym otrzymać szansę występu na angielskich boiskach – kontynuował pomocnik.

 

Popularny „Żuko” bardzo dobrze prezentuje się w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Biało-Zieloni do końca roku rozegrają jeszcze pięć spotkań. – Przed nami ważne mecze, które mogą być decydujące dla końcowego układu tabeli. Przerwę chcemy spędzić na miejscu gwarantującym utrzymanie, ale do tego potrzebujemy punktów. Przed nami spotkanie w Głogowie, do którego będę dobrze przygotowany – zakończył Żukowski.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się