Mateusz Żukowski: Chcę robić postępy krok po kroku

2018-02-05 12:40:00
Pomocnik Lechii Gdańsk Mateusz Żukowski najbliższe dni (od 6 do 15 lutego) spędzi na zgrupowaniu szkoleniowym reprezentacji Polski do lat 17. Biało-Czerwoni w trakcie pobytu w Hiszpanii rozegrają dwa spotkania towarzyskie. - Cieszę się, że trener Bartłomiej Zalewski mnie obserwuje i zdecydował ponownie powołać, to dodatkowa motywacja do cięższej pracy - mówi Żukowski.
 - Ostatni rok minął bardzo szybko. Dołączyłem do pierwszego zespołu, otrzymuje regularnie powołania do Reprezentacji Polski U-17, a co najważniejsze udało mi się zadebiutować w LOTTO Ekstraklasie, jak i w kadrze - podsumowuje młody zawodnik. - Chciałbym robić postępy krok po kroku, wywalczając sobie najpierw miejsce w pierwszej jedenastce w kadrze, a potem w klubie - dodaje.
 
 
Reprezentacja Polski U-17 w trakcie zgrupowania rozegra spotkania towarzyskie z rówieśnikami ze Szkocji i Francji. 
- Mimo że są to sparingi, to spodziewamy się zaciętej rywalizacji. Gramy z bardzo dobrymi drużynami, które odnoszą sukcesy - szczególnie Francuzi, to wymagający przeciwnik. Ponadto każdy z nas będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony selekcjonerowi, by wywalczyć sobie miejsce w pierwszej jedenastce na marcowe mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy. Postaram się pokazać na kadrze, to co prezentuję podczas treningów i spotkań towarzyskich w Lechii - kończy Mateusz Żukowski.