• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Mato Milos: Pokazaliśmy charakter

2017-09-11 23:00:00
Spotkanie z Piastem Gliwice było debiutanckim meczem w barwach Lechii Gdańsk Mato Milosa. – Myślę, że mogę być zadowolony ze swojego pierwszego meczu dla Lechii. Cieszę się, że był to zwycięski debiut. Uważam, że zasłużyliśmy na tę wygraną – mówił po meczu obrońca Biało-Zielonych.

- To był dla nas trudny mecz, szczególnie, że większość czasu musieliśmy grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Simeona Sławczewa. Pokazaliśmy charakter i zdołaliśmy strzelić zwycięską bramkę w końcówce spotkania. A co do mojego występu, to myślę, że mam prawo być zadowolonym. Debiut cieszy tym bardziej, że jest zwycięski – mówił Milos, który w pierwszej połowie grał na lewej stronie pomocy. Po przerwie występował zaś na prawej obronie.

 

- Tak jak mówiłem, mogę grać na obu stronach boiskach, w zależności od tego, jaka będzie koncepcja taktyczna trenera. Najważniejsze, że mogłem pomóc zespołowi – podkreśli Milos.

 

Lechia praktycznie całą druga połowę musiała grać w dziesiątkę, po tym jak w 40. minucie czerwoną kartkę obejrzał Simeon Sławczew.

 

- Co powiedzieliśmy sobie w przerwie w szatni? To, czego efekty były widoczne na boisku. Pokazaliśmy nasz charakter, wierzyliśmy w to, ze możemy wygrać nawet grając w osłabieniu i ostatecznie dopięliśmy swego.