Michał Mak: Chcę powalczyć o swoją przyszłość [WYWIAD]

2018-06-27 10:00:00
- Był to długi powrót, niezwykle ciężki, ale mam nadzieję, że to przyniesie pozytywne rezultaty. Czuję się dobrze, kolano mi nie doskwiera, także jestem w 100% gotowy do gry - powiedział pomocnik Lechii Gdańsk Michał Mak, który w ostatnim sezonie doznał poważnej kontuzji.

Poprzedni sezon spędziłeś na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, w którego barwach rozegrałeś osiem spotkań - siedem w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy i jeden w Pucharze Polski. Łącznie na boisku spędziłeś około 450 minut i zdobyłeś jednego gola. Twoja przygoda ze Śląskiem rozpoczęła się całkiem obiecująco, ale plany pokrzyżował uraz, który wykluczył Cię z gry. Na pewno nie tak wyobrażałeś sobie swój pobyt we Wrocławiu. Jak wyglądała Twoja walka o powrót na boisko? 

- Początek nie był zły, otrzymywałem szanse, ale później jak na złość przydarzył mi się bardzo groźny uraz kolana. Była to podobna kontuzja, której doznałem wcześniej w Lechii. Niestety tym razem przerwa musiała być dłuższa, ponieważ operacja była poważniejsza. Łącznie nie grałem przez dziewięć miesięcy, spędziłem wiele godzin na sali rehabilitacyjnej. Wracałem do zdrowia, ciężko pracując w Hiszpanii, potem trzy miesiące w Łodzi. Był to długi powrót, niezwykle trudny, ale mam nadzieję, że to przyniesie pozytywne rezultaty. Czuję się dobrze, kolano mi nie doskwiera i jestem w 100% gotowy do gry. 

 

Wróciłeś do Gdańska, do Lechii. Rozpoczął się okres przygotowawczy, w szatni pojawili się nowi zawodnicy oraz powracający z wypożyczeń. Jaki jest Twój cel na najbliższe tygodnie? 

- W okresie przygotowawczym ważne jest dla mnie, by nie nabawić się żadnej kontuzji i przepracować go z drużyną. W zespole jest wielu chłopaków, którzy chcą grać w wyjściowym składzie. W sparingach trzeba pokazać się trenerowi Piotrowi Stokowcowi z dobrej strony, by udowodnić swoją przydatność. Ja wracam do Lechii, chcę powalczyć o swoją przyszłość i wrócić do optymalnej formy, którą prezentowałem przed kontuzjami. 

 

 

Twój brat, Mateusz, także długo zmagał się z kontuzją kolana. Myślisz, że najgorszy czas już za Wami? 

- Rozmawialiśmy już o tym, że dość tych kontuzji. Chcemy rozegrać cały sezon, ale nie wybiegamy też w przyszłość. Robimy to dzień po dniu, dbamy o nasze zdrowie, dbamy o nasze kolana. Liczę, że te kontuzje są już za nami i będzie można nas obu zobaczyć w akcji. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się