Michał Nalepa: Koncentrujemy się na ŁKS-ie, a potem na Lidze Europy

2019-07-19 11:22:00
- Myślę, że agresywną Lechię widzieliśmy w poprzednim sezonie. Teraz warto coś do tego dołożyć. Uważam, że Lechia może w tym sezonie grać jeszcze lepiej - powiedział przed rozpoczęciem PKO BP Ekstraklasy obrońca Lechii Michał Nalepa.

Michał Nalepa uważa, że metoda koncentracji na najbliższym spotkaniu jest kluczem do sukcesu. 

 

- Patrzenie na najbliższy mecz pomaga nam nie zwariować. Gdybyśmy patrzeli, że zaraz po meczu z ŁKS-em mamy mecz Ligi Europy, to nie podeszlibyśmy do najbliższego spotkania na 100%. Na razie koncentrujemy się na ŁKS-ie, a potem na Brøndby IF. Ten system się sprawdza i nie ma sensu go zmieniać.

 

Dla ŁKS-u będzie to pierwszy mecz o stawkę w sezonie 2019/2020. Lechia zagrała już premierowe spotkanie. W meczu o Superpuchar Polski Biało-Zieloni pokonali mistrza Polski - Piasta Gliwice.

 

- Fajnie, że mieliśmy przetarcie i zagraliśmy mecz o stawkę. To zupełnie inna sprawa niż gra w sparingu. Jesteśmy z tego zadowoleni i myślę, że to może nam pomóc w najbliższej rywalizacji. Już mieliśmy odprawę o ŁKS-ie i wiemy o nich całkiem sporo. Dowiedzieliśmy się, że mają dobrych ofensywnych zawodników. Grają podobnym systemem do nas, chociaż troszeczkę inaczej się bronią. Mamy przygotowany już na to sposób i postaramy się go zrealizować tak, by zdobyć komplet punktów.

 

W poprzednim sezonie Michał Nalepa stał się podstawowym obrońcą Lechii. Zagrał niemal wszystkie spotkania. Jakie cele "Nalep" ma na zbliżające się zmagania?

 

- Ja przede wszystkim staram się patrzeć indywidualnie. Cele drużyny określa ktoś inny, a ja mogę jedynie ustawić cele osobiste. Chciałbym poprawić swoją grę w ofensywie oraz dłuższe zagrania, crossy. Być ofensywnym tak, jak było w poprzednim sezonie. Chciałbym też otrzymać mniej kartek niż ostatnio. Myślę, że agresywną Lechię widzieliśmy w poprzednim sezonie. Teraz warto coś do tego dołożyć. Uważam, że Lechia może w tym sezonie grać jeszcze lepiej.  

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się