• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Michał Nalepa: Poprawiliśmy grę w defensywie

2018-04-27 10:30:00
- Cieszę się, że trener Stokowiec zdecydował się na mnie postawić. Staram się wykonywać swoją pracę w jak najlepszy sposób. Mam nadzieję, że dobrą dyspozycją na boisku pomogę zespołowi osiągnąć dobre rezultaty w końcówce sezonu - powiedział nam obrońca Lechii Gdańsk Michał Nalepa.

Michał Nalepa od kilku spotkań jest podstwowym stoperem Lechii Gdańsk. Jak ocenia swoją aktualną dyspozycję?

 

- Cały czas ciężko pracuję, by prezentować się na boisku coraz lepiej, tak jak wszyscy pozostali zawodnicy. Staraliśmy się od pewnego czasu zagrać na zero z tyłu, co udało się w spotkaniu z Cracovią. Napastników rozlicza się ze strzelonych bramek, obrońców natomiast ze straconych - zaznaczył. 

 

Jak wygląda boiskowa współpraca ze Stevenem Vitorią?

 

- Z meczu  na mecz  rozumiemy się coraz lepiej, co widać po ostatnich wynikach i liczbie straconych goli. W pierwszym spotkaniu z Arką rywale zdobyli dwie bramki, w drugim meczu w Gdyni jedną, z Cracovią natomiast żadnej. Myślę, że środkowi obrońcy potrzebują zgrania, tak jak cała linia obrony - podkreślił. 

 

W ostatnich tygodniach na treningach pierwszego zespołu regularnie pojawiają się juniorzy Akademii Lechii. 

 

- Trenuje z nami kilku zdolnych chłopaków z Akademii, którzy obserwowani są przez trenera. Każdy młody zawodnik w pierwszym zespole to pozytywny sygnał, że szkolenie w klubie dobrze funkcjonuje. Być może kilku z nich kiedyś będzie stanowiło o sile tego zespołu - zakończył Michał Nalepa.  

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się