17.04.2021, 00:00
    21.04.2021, 00:00

Mistrz Polski ograny po raz piąty [RELACJA]

2020-06-24 21:12:00
Mamy to! W środowy wieczór Lechia pokonała zespół Piasta Gliwice 1:0. Autorem zwycięskiej bramki był nasz kapitan Flavio Paixao.

Pierwsza połowa tego spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. Pierwszy celny strzał padł w 31. minucie. Ze Gomes oddał strzał z okolicy 20 metra, jednak był on zbyt słaby, aby zaskoczyć bramkarza gości. Minutę później było już znacznie groźniej. Raz jeszcze piłkę uderzał Portugalczyk, który technicznym strzałem próbował zagrozić bramce Frantiska Placha. Bramkarz Piasta zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Pierwsza groźna sytuacja Gliwiczan miała miejsce w 35. minucie. Jorge Felix dopadł do piłki w polu karnym, oddał mocny strzał, ale to Dusan Kuciak był górą. W 41. minucie, po pięknej kontrze Biało-Zielonych, piłkę w bramce umieścił Flavio Paixao. Ostatecznie jednak, sędzia odgwizdał zagranie ręką i bramka nie została uznana. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Piast Gliwice mógł objąć prowadzenie kilka minut po wznowieniu gry. W 49. minucie Felix oddał groźny strzał, jednak piłka odbiła się od słupka. Pięć minut później szczęście było po stronie gości. Ze Gomes oddał kąśliwy strzał z dystansu, a piłka tak samo jak chwile wcześniej, trafiła w słupek. W 66. minucie spotkania, Dusan Kuciak wyczuł zamiar napastnika Piasta, który chciał zdobyć bramkę lobem i zdołał uchronić swój zespół przed stratą bramki. Sześć minut później Lechia objęła prowadzenie. Arbiter podyktował rzut karny, którego na bramkę pewnie zamienił nasz kapitan, Flavio Paixao. Najlepszą szansę na wyrównanie goście mieli w 84. minucie. Do piłki na piątym metrze dopadł były zawodnik Lechii, Patryk Tuszyński, ale Dusan Kuciak raz jeszcze popisał się kapitalną interwencją.

W końcówce spotkania Piast Gliwice uparcie dążył do wyrównania, jednak nie przyniosło to żadnych skutków. Było to drugie zwycięstwo z rzędu Biało-Zielonych oraz piąte (!), które odnieśli w tym sezonie nad zespołem z Gliwic.

Lechia Gdańsk 1-0 Piast Gliwice

Bramki: Flávio Paixão 74 (k)

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 22. Filip Mladenović - 11. Jaroslav Mihalík (69, 35. Kenny Saief), 2. Kristers Tobers, 6. Jarosław Kubicki, 7. Maciej Gajos (87, 36. Tomasz Makowski), 17. Zé Gomes (61, 20. Conrado) - 28. Flávio Paixão.

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov - 10. Kristopher Vida (58, 89. Patryk Tuszyński), 6. Tom Hateley, 3. Tomasz Jodłowiec, 11. Jorge Félix, 19. Sebastian Milewski (80, 71. Dominik Steczyk) - 9. Piotr Parzyszek (64, 45. Tiago Alves).

żółte kartki: Nalepa, Mladenović, Maloča - Tiago Alves.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).