KUP BILET!

22.02.2020, 18:00

Młoda Lechia walczyła w Słupsku

2018-07-14 16:00:00
Piłkarze Lechii w siódmym spotkaniu towarzyskim w okresie przygotowawczym zmierzyli się w Słupsku z zespołem miejscowego Gryfa. Mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 2:1, a bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Karol Fila.

Piotr Stokowiec zabrał ze sobą do Słupska zawodników, którzy nie zagrali w meczu z Asterasem bądź przebywali krótko na murawie oraz kilku młodych piłkarzy Akademii Lechii Gdańsk. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności sztabowi szkoleniowemu otrzymali Karol Landowski, Marcel Wszołek, Piotr Gryszkiewicz i Jakub Kapuściński. Ponadto w kadrze meczowej znaleźli się także Kuba Michałowski i Jan Kopania.

Na początku meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska, gdzie żadna ze stron nie osiągnęła znaczącej przewagi. W 13. minucie Mateusz Lewandowski dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, ale Karol Landowski nie zdołał oddać skutecznego strzału. Pięć minut później Mateusz Żukowski zagrał dobrą piłkę na wolne pole do Lewandowskiego, ale naszego zawodnika uprzedził golkiper Słupska. W kolejnych minutach Biało-Zielonych częściej utrzymywali się w posiadaniu piłki, szukając okazji do zdobycia gola.

Blisko otwarcia wyniku był Przemysław Macierzyński, ale jego próba strzału w niewielkiej odległości minęła bramkę gospodarzy. W 33. minucie aktywny Lewandowski oddał celne uderzenie na bramkę. Dobrze po raz kolejny interweniował jednak golkiper Gryfa. Pod koniec pierwszej części meczu Lewandowski dośrodkował w szesnastkę, futbolówkę strącił jeden z Lechistów, ale ponownie lepszy był bramkarz Gryfa.

PREZENTACJA DRUŻYN LECHII GDAŃSK - ZDJĘCIA

Po zmianie stron Gryf zaczął grać odważniej. W 46. minucie Maciej Woźniak w ładnym stylu obronił uderzenie zawodnika gospodarzy. Minutę później miejscowi objęli prowadzenie, które mogli już podwyższyć w 49. minucie. Dobrze jednak w bramce zachował się Woźniak, który w drugiej odsłonie meczu miał więcej pracy. W 65. minucie Gryf podwyższył wynik, zdobywając drugiego gola. Kwadrans później Biało-Zieloni zdobyli gola kontaktowego, którego autorem był Karol Fila. Wcześniej okazję na zmniejszenie strat miał Jakub Arak, ale pomylił się z 11 metrów, nie wykorzystując rzutu karnego. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Gryfa Słupsk 2:1.

Gryf Słupsk - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

Bramka dla Lechii: Karol Fila

Lechia: Maciej Woźniak - Rafał Kobryń, Joao Nunes, Adam Chrzanowski, Mateusz Lewandowski - Karol Fila, Daniel Mikołajewski - Karol Landowski, Jakub Arak, Przemysław Macierzyński - Mateusz Żukowski.

Ponadto w drugiej części meczu na boisku pojawili się: Marcel Wszołek, Jakub Kapuściński, Piotr Gryszkiewicz