Na meczu z Górnikiem wspieramy polską transplantologię

2018-12-20 17:00:00
W trakcie sobotniego meczu z Górnikiem Zabrze zostanie przeprowadzona przez Fundację Lechii Gdańsk i Fundację Pasjonaci Życia akcja Zwykła Karta – Niezwykły Dar, bo tak nazywa się ten projekt, który jest częścią Biegu po Nowe Życie - wielkiej społecznej inicjatywy promującej polską transplantologię.

Podczas meczu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze na wszystkich uczestników czekać będzie wiele nie tylko piłkarskich atrakcji. Jedną z nich będzie niewątpliwie strefa akcji Zwykła Karta – Niezwykły Dar, będącej częścią Biegu po Nowe Życie - wielkiej społecznej inicjatywy promującej polską transplantologię. W specjalnym namiocie spotkacie się z osobami po przeszczepieniu, poznacie ich historie oraz dowiecie się wiele o transplantacji. W ramach projektu Zwykła Karta – Niezwykły Dar podczas największych sportowych wydarzeń w kraju są promowane oraz przekazywane świadectwa woli, które także podczas naszego wydarzenia trafią w ręce kibiców.

 

Mamy nadzieję, że karty trafią do Waszych portfeli!

 

Bieg po Nowe Życie - to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie społecznego poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej, upowszechnienie świadectw woli oraz przełamywanie barier społecznych i psychologicznych wobec świadomego dawstwa, co przyczyni się do zwiększenia liczby narządów do transplantacji. Od ośmiu lat w Wiśle i Warszawie spotykają się znane osoby ze świata filmu, teatru, estrady, mediów i sportu oraz osoby po transplantacji, którzy startując w marszu nordic walking wspierają inicjatywę. Ambasadorem wydarzenia jest Przemysław Saleta.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się