11.04.2020, 18:00

Nieudany wyjazd Juniorów Starszych do Szczecina. Porażka z Pogonią

2017-10-01 16:49:00
Drużyna Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych poniosła wysoką porażkę 1:5 z zespołem Pogoni Szczecin. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył po strzale z rzutu karnego Aleksander Gabryel.

Początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu Biało-Zielonych, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Pogoni. Jednak to gospodarze w 25. minucie meczu wyszli na prowadzenie po szybkiej akcji lewą stroną boiska. Jakub Paprzycki zagrał w pole karne do Adriana Benedyczaka, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tuż przed przerwą, w 40. minucie ten sam zawodnik po raz drugi pokonał bramkarza Biało-Zielonych. Przy obu bramkach poważne błędy popełnili Lechiści.

Tuż po zmianie stron boiska Benedyczak skompletował hattricka, wykorzystując kolejny błąd Biało-Zielonych przy wyprowadzaniu piłki. W 63. minucie było już 4:0, a czwartego gola zdobył rozgrywający świetne spotkanie Adrian Benedyczak. Kilka minut później z dystansu precyzyjnie uderzył Bartłomiej Cieślik, podwyższając prowadzenie Pogoni. Lechia zdobyła honorowego gola w samej końcówce po skutecznym strzale z 11 metrów w  wykonaniu Aleksandra Gabryela.

- Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, ale popełniliśmy kardynalne błędy przy pierwszych trzech trafieniach dla Pogoni. Końcowy wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na murawie. Zespół Pogoni wygrał jednak zasłużenie, prezentując wysoką jakość piłkarską - powiedział po meczu trener drużyny Lechii U-19, Tomasz Unton.