15.07.2020, 20:30
    19.07.2020, 17:30

Niewykorzystana szansa [RELACJA]

2020-06-09 23:13:00
W meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy przegraliśmy z Cracovią 1:3. Dwie bramki dla gości zdobył Pelle Van Amersfoort. Trzecia bramka dla Cracovii to efekt samobójczego trafienia Mario Malocy. Honorową bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Łukasz Zwoliński. Było to pięćsetne trafienie Lechii na boiskach Ekstraklasy w XXI. Wieku.

Cracovia od samego początku spotkania przystąpiła do ataku. W pierwszym kwadransie gry Dusan Kuciak nie mógł narzekać na brak pracy.  Już w 4 minucie meczu nasz bramkarz dobrze zachował się na linii bramkowej, kiedy obronił strzał głową zawodnika Cracovii. Minutę później napastnik gości, Rafael Lopes, próbował zdobyć bramkę strzałem z okolicy 16 metra, ale kolejną dobrą interwencją popisał się Kuciak. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia w początkowej fazie tego pojedynku Cracovia miała w 12 minucie. Do piłki po raz kolejny doszedł Lopes, który stanął oko w oko z naszym brakarzem. Portugalski zawodnik musiał jednak kolejny raz uznać wyższość Dusana Kuciaka, dzięki któremu tablica wyników dalej wskazywała wynik bezbramkowy. W 33 minucie goście objęli prowadzenie. Grający z numerem 10, Pelle Van Amersfoort, płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce Lechii. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa nie mogła się lepiej rozpocząć dla Biało-Zielonych. Karol Fila popisał się kapitalną wrzutką do Łukasza Zwolińskiego, który zdobył bramkę po strzale głową. Był to czwarty kolejny mecz, w którym „Zwolak” wpisał się na listę strzelców. Radość naszego zespołu nie trwała długo. W 51 minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Piłkę w swojej bramce pechowo umieścił Mario Maloca. W 66 minucie byliśmy blisko wyrównania. Łukasz Zwoliński znalazł się w dobrej sytuacji, jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek. Nasz zespół dążył do wyrównania, jednak mimo starań nie był w stanie wykreować dobrych sytuacji do zdobycia drugiej bramki. Wynik spotkania w 89 minucie ustalił Van Amersfoort. 6 minut później arbiter zakończył spotkanie.

Okazję do rehabilitacji Lechiści będą mieli już w najbliższą niedzielę w Szczecinie, gdzie zagrają przeciwko Pogoni.

Lechia Gdańsk 1-3 Cracovia

Łukasz Zwoliński 46 - Pelle van Amersfoort 33, 89, Mario Maloča 51 (s)

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 22. Filip Mladenović - 11. Jaroslav Mihalík (81, 18. Jakub Arak), 36. Tomasz Makowski, 6. Jarosław Kubicki (71, 7. Maciej Gajos), 28. Flávio Paixão, 35. Kenny Saief (71, 17. Zé Gomes) - 24. Łukasz Zwoliński.

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 34. Ołeksij Dytiatjew, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka - 4. Sergiu Hanca, 8. Milan Dimun, 22. Florian Loshaj (77, 14. Ivan Fiolić), 10. Pelle van Amersfoort (90, 99. Tomáš Vestenický), 7. Thiago (66, 5. Janusz Gol) - 21. Rafael Lopes.

żółte kartki: Kubicki, Nalepa - Dytiatjew.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).