12.05.2021, 00:00
    16.05.2021, 00:00

Odpadamy z rywalizacji Puchar Polski

2021-02-09 17:29:00
W meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Lechia przegrała z Puszczą Niepołomice, czego efektem jest koniec zmagań w tegorocznej edycji turnieju.

Spotkanie świetnie otworzyło się dla naszego zespołu. W 3. minucie Rafał Pietrzak posłał piłkę z rzutu wolnego, a największą przytomnością w polu karnym wykazał się Jospeh Ceesay, który dopadł do piłki i umieścił ją w siatce. Już kilka chwil później mogliśmy prowadzić 2:0. Tym razem Pietrzak posłał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, walkę w powietrzu wygrał Jakub Arak, jednak jego strzał głową nieznacznie minął bramkę rywala. W 16. minucie Puszcza po raz pierwszy zagościła w polu karnym Lechii, jednak Dusan Kuciak bez najmniejszego problemu złapał piłkę. Minutę później nasz bramkarz musiał skapitulować. Zawodnik Puszczy dośrodkował piłkę z lewej strony boiska i na nasze nieszczęście Michał Nalepa skierował ją do własnej bramki. W 21. Minucie Jakub Kałuziński podał do Karola Fili, ten opanował piłkę w polu karnym rywala, po czym oddał strzał, który wleciał do bramki tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Gabriela Kobylaka. Sędzia jednak odgwizdał spalanego i bramka nie została uznana. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie była w stanie wykreować konkretnych sytuacji strzeleckich, w czym na pewno nie pomagała murawa dzisiejszego meczu, która mimo najlepszych starań organizatorów, mocna odbiegała od tego jak powinna wyglądać. W 36. Minucie Biało-Zieloni powinni objąć ponowne prowadzenie. Z piłką zabrał się Joseph Ceesay, który po minięciu rywala znalazł się sam na sam z bramkarzem Puszczy. Nasz skrzydłowy zdecydował się minąć Kobylaka, jednak bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę spod nóg szweda. Ta odbiła się po nogi Jakuba Araka, ale próba naszego napastnika została zablokowana i ostatecznie dalej mieliśmy remis. Chwilę przed końcem pierwszej połowy byliśmy świadkami ładnej, dwójkowej akcji po prawej stronie boiska. Karol Fila podał do Jakuba Kałuzińskiego, ten zagrał mu z pierwszej piłki na wolne pole, po czym prawy obrońca Lechii zdecydował się na dośrodkowanie. Na pozycji środkowego napastnika znalazł się Michał Nalepa, który zdołał oddać strzał, ale okazał się on zbyt lekki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 54. minucie Puszcza wyszła na prowadzenie. Sam na sam z Dusanem Kuciakiem znalazł się Hubert Tomalski, który wykorzystał świetną okazję i nie dał naszemu bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. 11 minut później było już 3:1. Tym razem bramkę dla Puszczy zdobył Eryk Cikos, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. W 67. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Żukowski. Wychowanek Lechii zdecydował się na uderzenie po „długim” słupku, jednak Gabriel Kobylak nie dał się zaskoczyć i wynik nie uległ zmianie. Biało-Zieloni napierali, lecz nie byli w stanie przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę Puszczy. W 79. Minucie Rafał Pietrzak ponownie popisał się dobrą wrzutką z rzutu wolnego, czego skutkiem był strzał Bartosza Kopacza. Niestety uderzenie nie sprawiło żadnego problemu bramkarzowi Puszczy. W końcowych minutach meczu Flavio znalazł w polu karnym Conrado, Brazylijczyk oddał strzał, ale raz jeszcze piłka nie znalazła drogi do bramki Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Niestety był to nasz ostatni mecz w tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski.

Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk 3:1 (1:1)

Bramki: Nalepa (17’ bramka samobójcza), Tomalski (54’), Cikos (62’), Ceesay (3’)

Puszcza: Kobylak, Cikos, Czarny, Stefanik, Mikołajczyk, Knap (79’ Klec), Stępień, Serafin, Tomalski (90’ Spławski), Górski (68’ Pięczek), Kobusiński (68’ Radionow).

Lechia: Kuciak, Fila, Kopacz, Nalepa, Pietrzak, Ceesay (63’ Conrado), Makowski, Kubicki, Kałuziński (55’ Gajos), Udovicić (55’ Żukowski), Arak (63’ Flavio Paixao).