Oko w oko z tygrysem! Dariusz Michalczewski spotkał się z Biało-Zielonymi

2018-11-22 18:00:00
- Ostatnie zajęcia psychologiczne były poświęcone tematowi budowania pewności siebie. Ta umiejętność psychologiczna jest niezwykle ważnym aspektem pracy zwiększającym skuteczność działania zespołu, pomagającym przełożyć umiejętności treningowe na mecz, gdy pojawia się presja wyniku - mówi psycholog sportu pracujący z Biało-Zielonymi Paweł Habrat.

 

Przeprowadzone zajęcia były jednak szczególne z racji gościa specjalnego - Dariusza Michalczewskiego, który nas odwiedził i podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami.

 

 - Często żeby lepiej zobrazować zagadnienie psychologiczne o którym rozmawiamy, używam przykładów sportowców z innych dyscyplin, pokazuje filmy biograficzne zawodników albo przytaczam historie piłkarzy, którzy pokonywali różne trudności na swojej drodze. Tym razem postanowiliśmy zrobić coś zupełnie innego - zaznacza Paweł Habrat. - Wspólnie z trenerem i sztabem postanowiliśmy przygotować dla zawodników niespodziankę, jaką było zaproszenie wybitnego sportowca, pięściarza i osoby silnie związanej z Gdańskiem - Dariusza Michalczewskiego - kontynuuje. 

 

Popularny "Tygrys" to były mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej, WBO w kategorii junior ciężkiej i mistrz Europy amatorów w kategorii półciężkiej. Michalczewski był także niepokonanym bokserem przez 12 lat. 

 

- To była świetna okazja, by uczyć się od praktyka, który przez 12 lat był niepokonany. Odbył długą i ciężką drogę na szczyt, ale również się na nim utrzymał. Nic nie zastąpi takiego doświadczenia, które można przełożyć na swoje działania. Spotkanie było tym bardziej owocne, ponieważ zawodnicy mogli bezpośrednio zapytać Darka o sprawy związane z treningiem i kształtowaniem jego psychiki - kończy Paweł Habrat. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się