Otwieramy Klub Kibiców Niepełnosprawnych

2018-09-26 17:30:00
28 września odbędzie się oficjalne otwarcie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.

Razem z Fundacją Obudź Nadzieję i Fundacją Lechii Gdańsk oficjalnie otwieramy Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Idea, która nam przyświeca to pomoc w działaniach kibiców z niepełnosprawnościami oraz wspieranie ich uczestnictwa w meczach piłkarskich.

 

- Fundacja od wielu lat współpracuje ze środowiskiem kibiców i prowadzi projekty takie jak Kibice Razem. Rok temu na jednym ze spotkań w Warszawie dostaliśmy zapytanie czy w Gdańsku mógłby powstać Klub Kibica Niepełnosprawnego. W tym roku udaje się go otworzyć oficjalnie - mówi Jan Ptach z Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

 

Pierwszą inicjatywą Klubu Kibiców Niepełnosprawnych był wyjazd kibiców na mecz reprezentacji Polski z Irlandią, w którym uczestniczyło 18 osób.

  

28 września w pubie T29 na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się oficjalne otwarcie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 17, a po części oficjalnej planujemy wspólne oglądanie wyjazdowego meczu Wisła Płock - Lechia Gdańsk.

 

 

- Lechia Gdańsk zrzesza obecnie około 300 kibiców niepełnosprawnych i zawsze dążyliśmy, aby obsługa i pomoc dla nich była na najwyższym poziomie. W tym celu został również założony KKN, aby usprawnić komunikację oraz zaktywizować tę grupę do jeszcze częstszych i liczniejszych wizyt na naszych meczach oraz rozpoczęcie podróży po całej Polsce za Lechią Gdańsk. Miejmy nadzieję, że spełnimy oczekiwania kibiców niepełnosprawnych oraz wspólnie z osobami z różnych instytucji stworzymy wspaniały projekt na przyszłe lata - mówi Adam Świstek, koordynator kibiców niepełnosprawnych i specjalista ds. organizacyjnych Lechii Gdańsk.

 

- Jesteśmy zdecydowanym liderem w kontekście infrastruktury i gotowości na przybycie niepełnosprawnych kibiców. W ostatnim raporcie PZPN, Lechia zajęła pierwsze miejsce, została nagrodzona za całokształt i przygotowanie infrastrukturalne - dodaje Świstek.

 

Harmonogram oficjalnego otwarcia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk:

 

17.00 Rozpoczęcie wydarzenia

17.10 Oficjalne otwarcie KKN Lechii Gdańsk przez zaproszonych oficjeli

17.25 Panel dyskusyjny z kibicami niepełnosprawnymi - przedstawienie planów KKNu na najbliższe miesiące oraz wysłuchanie potrzeb kibiców

17.45 Rozpoczęcie transmisji z meczu Wisła Płock - Lechia Gdańsk - wspólne oglądanie meczu na ekranach w pubie T29

18.00 Start meczu Wisła Płock - Lechia Gdańsk

 

Parking P1, który znajduje się najbliżej pubu T29, będzie zwolniony z opłat dla uczestników otwarcia KKNu.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się