• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Patryk Lipski: Chcemy udowodnić nasz potencjał

2018-04-13 07:00:00
Patryk Lipski przed derbami: "Fajnie byłoby uciszyć kibiców w Gdyni i wygrać z Arką trzeci raz w sezonie".

W ostatnim meczu Lechia wygrała z Arką 4:2, strzelając aż cztery bramki w pierwszej połowie. W zgodnej opinii ekspertów, Biało-zieloni zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, przerywając passę jedenastu meczów bez wygranej. Jedną z najjaśniejszych postaci był Patryk Lipski, który zaliczył dwie asysty.

 

Jak nastroje przed derbami?

 

Patryk Lipski: Fajnie, że udało się wygrać ostatni mecz, ale nie ma co się ekscytować, tylko potwierdzić w dzisiejszym spotkaniu, że jesteśmy lepszą drużyną niż Arka. Cieszę się, że przed nami znowu derby. Fajnie byłoby uciszyć kibiców w Gdyni i wygrać z Arką trzeci raz w sezonie. Taki jest nasz cel, ale to dopiero początek rundy finałowej i mam nadzieję, że szybko zdobędziemy tle punktów, żeby w końcówce sezonu nie martwić się o utrzymanie.

 

Jak wpłynęła na Was ostatnia wygrana aż 4:2?

 

Na każdy mecz jesteśmy mocno zmotywowani, ale ta wygrana dała nam dodatkowej pewności siebie. Trzeba pamiętać, że wcześniej nie wygraliśmy jedenastu meczów z rzędu. W spotkaniu z Arką pokazaliśmy, że jeśli cała drużyna jest dobrze przygotowana, to jesteśmy w stanie strzelić cztery bramki w 45 minut. Mamy bardzo duży potencjał i nic, tylko to udowadniać. Myślę, że drużyna na treningach prezentuje się coraz lepiej i chcemy kolejny raz zadowolić naszych kibiców.

 

Jak oceniasz swoją aktualną dyspozycję?

 

Czuję się bardzo dobrze. Cieszę się, że zaliczyłem ostatnio dwie asysty, ale w mojej grze jest jeszcze dużo do poprawy. Najwyższa forma jeszcze przyjdzie, wiem, że mam jeszcze duże rezerwy. Nie ekscytuję się pochwałami mediów, nie zwracam na nie uwagi. Od oceny jest trener.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się