Patryk Lipski: Wierzę, że będzie dobrze

2019-08-01 10:00:00
- Dopiero jak dojechaliśmy na stadion dotarło do mnie, że gramy z dużym klubem. Mamy nadzieję, że będzie jutro dużo kibiców. Widać, że mają swoją historię w europejskich pucharach. Czeka nas ciężki mecz. Nie ma co patrzeć na wynik pierwszego, bo jutro będzie zupełnie inny pojedynek i Brøndby zagra o wiele lepiej. Musimy się temu przeciwwstawić - skomentował rewanżowe spotkanie w Danii pomocnik Lechii Gdańsk Patryk Lipski

W pierwszym meczu na Stadionie Energa Gdańsk Lechia pokonała Brøndby IF 2:1. 

 

- Mieliśmy analizę meczu, swoją bramkę widziałem ze 3-4 razy. Jestem zadowolony z tego trafienia, ale to już za mną i mam nadzieję, że jutro uda się zdobyć kolejne. Nie ma co cieszyć się z dobrego meczu, bo to jest dwumecz i zaraz nikt o tamtym spotkaniu nie będzie pamiętał, jeśli nie awansujemy. 

 

Patryk Lipski w meczu z Duńczykami strzelił bramkę głową.

 

- Przed każdym meczem staram się wyobrazić sobie, jak sytuacja może się potoczyć, jak będę grał. Nie wyobrażałem sobie, że strzelę głową. Jestem wysokim zawodnikiem, ale gra głową nie jest moją najlepszą stroną. Cały czas ćwiczę, żeby to się zmieniło i żebym częściej zdobywał bramki w ten sposób. Cieszę się, że już w pierwszym meczu, w którym grałem od pierwszej minuty w tym sezonie udało się strzelić bramkę głową.

 

Asystę przy trafieniu Lipskiego zanotował Karol Fila. 

 

- Często po treningach zostajemy. Nie tylko ja, ale też inni zawodnicy np. Karol Fila, który trenuje wrzutki. Ja ćwiczę wykończenia akcji, więc można powiedzieć, że było to ćwiczone. To była świetna piłka od Karola. Z drugiej strony mamy też znakomitych asystentów, więc oby takich goli było jak najwięcej. 

 

Pod koniec ubiegłego sezonu Lipski złamał nos, wówczas gra głową była obarczona drobnym ryzykiem.

 

- Rzeczywiście, miałem złamany nos, ale już dawno o tym zapomniałem. Minęły 2 miesiące. Już normalnie mogę grać bez maski i jestem gotowy na 100%. Tylko w jednym meczu grałem w tej masce, bo później jednak mi przeszkadzała w widoczności. Ta technologia jest zaawansowana, ale dyskomfort pozostawał i może inaczej jakoś od tej maski by się odbiło i być może by nie wpadło.

 

W spotkaniu z Brøndby IF Lechiści mają szansę na awans do III rundy eliminacji Ligi Europy. 

 

- Dopiero jak dojechaliśmy na stadion dotarło do mnie, że gramy z dużym klubem. Mają fajny stadion. Mamy nadzieję, że będzie jutro dużo kibiców. Widać, że mają swoją historię w europejskich pucharach. Czeka nas ciężki mecz. Nie ma co patrzeć na wynik pierwszego, bo jutro będzie zupełnie inny pojedynek i Brøndby zagra o wiele lepiej. Musimy się temu przeciwwstawić. Mam poczucie, że w pierwszym meczu wynik mógł być znacznie lepszy dla nas. Teraz szanse na awans to 50 na 50. Mam takie poczucie, że słabo byłoby nie przejść dalej po takim pierwszym meczu. Wierzę, że będzie dobrze. Po awansie będziemy mieli możliwość gry z Bragą i to też nas motywuje.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się