• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Paweł Stolarski: Zwycięstwo w idealnym momencie

2017-11-05 14:00:00
- Po ostatniej porażce z Koroną na własnym stadionie bardzo chcieliśmy się zrehabilitować oraz pokazać, że potrafimy grać w piłkę i zwyciężać. Okazja ku temu była idealna. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa z Arką, by móc odetchnąć i odzyskać zaufanie naszych kibiców - powiedział po wygranym 1:0 spotkaniu z Arką Gdynia obrońca Lechii Gdańsk Paweł Stolarski.
Biało-Zieloni szybko zrehabilitowali się po przegranym meczu z Koroną Kielce. Jak wyglądały ostatnie dni? - Ciężko było nam się podnieść po dotkliwej porażce, szczególnie kiedy straciło się pięć bramek. Zrobiliśmy analizę i porozmawialiśmy szczerze we własnym gronie, by odbudować morale. Cieszę się, że każdy z nas wyciągnął wnioski, a na mecz z Arką nikogo nie trzeba było motywować. Wiedzieliśmy, jaka jest stawka tego spotkania. Ten mecz nie był ważny tylko dla nas, ale także dla naszych kibiców. Wygrane derby na pewno dodadzą nam pewności siebie - mówił Stolarski.
 
Piłkarskie derby Trójmiasta były pełne twardych zagrań i walki o każdy metr boiska. - Derby to często spotkania bez stylu, w których najważniejsza jest walka i zaangażowanie. Staraliśmy się grać piłką, ale w niektórych sytuacjach jednak trzeba było po prostu oddalić zagrożenie jak najdalej od naszej bramki, by nie narazić się na stratę gola. Za kilka tygodni nikt nie będzie pamiętał, jak wyglądał mecz. Liczy się tylko zwycięstwo - podsumował.
 
Obrońca Lechii do Gdyni wróci już 14 listopada, kiedy reprezentacja Polski do lat 21 ze Stolarskim w składzie rozegra mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy. - Chętnie wrócę na ten obiekt, mając w pamięci zwycięstwo w derbach. Zdobyty komplet punktów przed przerwą reprezentacyjną pozwoli zarówno mnie, jak i moim kolegom z drużyny w przyjemnej atmosferze przepracować ten okres – zakończył Stolarski.