• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

Paweł Żuk: Wróciłem do Polski, by grać dla Lechii

2019-05-27 10:00:00
- Urodziłem się w Gdańsku i wyjechałem do Anglii, ale wracam teraz, by grać dla Lechii. Moja rodzina również jest z Gdańska. Miało to wpływ na to, że dołączyłem do Lechii, to dużo znaczy - powiedział po podpisaniu kontraktu z Lechią Gdańsk Paweł Żuk.

- Urodziłem się w Gdańsku i stąd pochodzę. Jako osoba jestem bardzo spokojny. Na boisku walczę i zawsze daje z siebie wszystko, tak jak powinien każdy gracz. 

 

Żuk od najmłodszych lat uczył się gry w piłkę nożną w Anglii, a teraz będzie mógł rywalizować na polskich boiskach. 

- Na pewno będą różnice, piłka wszędzie jest inna, ale zasady takie same. Gracze w Polsce są bardziej fizyczni, dobrze zbudowani, więc spodziewam się walki. Chciałbym grać w pierwszej drużynie, zadebiutować jak najszybciej jak się da, ale na to trzeba ciężko pracować. Chciałbym grać jak najwięcej, spędzić jak najwięcej minut na murawie.

 

Nowy zawodnik Lechii obserwował poczynania swoich nowych kolegów w ostatnich tygodniach. 

- Oglądałem spotkania Lechii, szczególnie pamiętam finał Totolotek Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok, gdzie udało się wygrać. Drużyna dobrze grała, mam nadzieję, że tak będzie w następnym sezonie. Stadion Lechii jest fantastyczny, ma dobre warunki a murawa jest fantastyczna. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł tu zagrać. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się