10.08.2018, 18:00

Pewna wygrana Lechii z Chojniczanką

2018-06-30 14:21:00
Na zakończenie obozu w Cetniewie Lechia wygrała z Chojniczanką 5:1.

W trzecim sparingu przed nowym sezonem LOTTO Ekstraklasy, Lechia zmierzyła się z Chojniczanką Chojnice. Trener Piotr Stokowiec w tym meczu postawił na skład: Zlatan Alomerović - Paweł Stolarski, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Mateusz Lewandowski - Lukas Haraslin, Ariel Borysiuk, Mateusz Sopoćko, Jarosław Kubicki, Michał Mak - Flavio Paixao.

Początek był bardzo wyrównany, z czasem jednak to Lechia zaczęła przejmować inicjatywę, stwarzając kilka groźnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystał strzałem głową Błażej Augustyn w 10. minucie. Chwilę później mogło być 1:1, ale po ładnej akcji z prawej strony i wrzutce w pole karne, jeden z piłkarzy Chojniczanki przestrzelił.

Pięć minut po pierwszej bramce, było już 2:0. Karnego pewnie wykorzystał Flavio. Później oba zespoły miały po kilka sytuacji, ale żadna nie zakończyła się bramką. Aż do 37. minuty, gdy ładną ackję gdańszczan wykończył Haraslin. Tuż przed przerwą Chojniczanka miała dogodną sytuację, ale świetnie interweniował Alomerović.

Drugą część Biało-Zieloni rozpoczęli z przytupem. W swoją pierwszą bramkę w seniorskim zespole zdobył Mateusz Sopoćko. Szybko zdobyta czwarta bramka dodała Lechii skrzydeł i gdańszczanie mocno przeważali.  W 60. minucie trener Stokowiec wprowadził ośmiu nowych zawodników. Na boisku pojawili się Joao Nunes, Rafał Kobryń, Adam Chrzanowski, Karol Fila, Daniel Mikołajewski, Florian Schikowski, Egy i Jakub Arak.

W drugiej części drugiej połowy gra wyrównała się, ale Biało-Zieloni podwyższyli prowadzenie. Piątą bramkę ładnym strzałem zza pola karnego zdobył Przemysław Macierzyński. W 90. minucie Chojniczanka strzeliła gola i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Lechia Gdańsk 5:1 Chojniczanka Chojnice

Bramki dla Lechii: Augustyn (10.), Flavio (15.), Haraslin (37.), Sopoćko (51.), Macierzyński (77.).

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Paweł Stolarski (60. Rafał Kobryń), Michał Nalepa (Adam Chrzanowski), Błażej Augustyn (Joao Nunes), Mateusz Lewandowski (46. Filip Mladenović) - Lukas Haraslin (60. Karol Fila), Ariel Borysiuk (60. Daniel Mikołajewski), Mateusz Sopoćko (60. Egy), Jarosław Kubicki (60. Florian Schikowski), Michał Mak (46. Przemysław Macierzyński)  - Flavio Paixao (60. Jakub Arak).

Autor: Patryk Siedliński