17.04.2021, 00:00
    21.04.2021, 00:00

Pewna wygrana w pierwszym sparingu w Turcji [ZDJĘCIA]

2020-01-20 16:48:00
Lechia wygrała 3:0 z SpVgg Greuther Fürth po bramkach Lukasa Haraslina, Flavio Paixao i Macieja Gajosa.

Sztab szkoleniowy zdecydował się w pierwszej połowie postawić na jedenastkę: Kuciak - Fila, Tobers, Maloca, Mladenović - Łukasik, Makowski, Lipski - Haraslin, Flavio, Udovicić, a więc (poza Tobersem) dobrze zgrany ze sobą skład.

Biało-Zieloni od pierwszych minut ruszyli odważnie do ataków. Już w piątej minucie Lukas Haraslin mógł zdobyć pierwszą bramkę, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Jednak już dwie minuty później skrzydłowy Lechii odważnie ruszył do przodu i ładnym strzałem pokonał bramkarza Greuther. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać zaledwie cztery minuty. Bardzo dobrze z rożnego dośrodkował Mladenović, w polu karnym świetnie znalazł się Flavio i było 2:0.

W kolejnych minutach Lechia kontrolowała grę, mądrze ustawiając się do pressingu, a pierwszą groźną akcję Greuther stworzyło dopiero po dwudziestu minutach gry. Jeden z zawodników niemieckiej drużyny znalazł się bez krycia na piątym metrze, ale przeniósł piłkę wysoko nad bramką. Kilka minut później znów było groźnie pod bramką Kuciaka, ale świetnie zachował się Tobers, który wślizgiem zablokował strzał. W 29. minucie mogło być 3:0, po szybkim kontrakatu i podaniu Flavio głową strzelał Haraslin, ale niestety w środek bramki. W kolejnych minutach zawodnicy Greuther próbowali naciskać, ale Lechia grała mądrze w obronie i do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie pojawiło się aż 10 nowych zawodników, na placu gry został jedynie Dusan Kuciak. Początkowo Greuther Fürth mocno przeważali, stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, ale w kolejnych minutach młodzi zawodnicy wspierani przed bardziej doświadczonego Macieja Gajosa powoli zaczęli dochodzić do głosu. W 59. minucie po rzucie rożnym ostro faulowany był Kobryń (został kopnięty w głowę), sędzia wskazał na 11. metr i pewnym strzałem z rzutu karnego popisał się Maciej Gajos. W kolejnym kwadransie Biało-Zieloni mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje, najpierw po dynamicznym wejściu w pole karne strzelał Conrado, a później Gajos z wolnego. Dużo ożywienia wniosła także zmiana Sezonienki na Rugowskiego. Ten drugi odważnie walczył z obrońcami, kilka razy niewiele brakowało, by doszedł do dogodnej sytuacji.

W końcówce niemiecki zespół mocno przycisnął, miał dwie świetne okazje, ale na posterunku był Dusan Kuciak, który świetnie obronił groźne strzały. Do końca meczu wynik się nie zmienił i w drugim meczu okresu przygotowawczego Lechia pewnie wygrała 3:0. W pierwszej połowie gdańszczanie byli skuteczniejsi od Greuther Fürth i grali bardzo mądrze w defensywie. Na uwagę zasługuje także druga odsłona meczu, gdy z pierwszym składem niemieckiej drużyny rywalizowała jedenastka stworzona w większości z młodzieżowców. Jednak młodzi zawodnicy "nie pękali" i odważnie walczyli z bardziej doświadczonymi przeciwnikami, którzy za kilka dni wznawiają rozgrywki ligowe.

Greuther Fürth 0:3 Lechia Gdańsk

Bramki: Haraslin (7.), Flavio (11.), Gajos (59).

Lechia (pierwsza połowa): Kuciak - Fila, Tobers, Maloca, Mladenović - Łukasik, Makowski, Lipski - Haraslin, Flavio, Udovicić.

Lechia (druga połowa): Kuciak - Żuk, Dymerski, Kobryń, Conrado - Urbański (70. Kałuziński), Gajos, Wszołek - Egy, Mihalik, Sezonienko (71. Rugowski).