04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Pewna wygrana z Dynamem Moskwa

2020-01-28 17:51:00
W przedostatnim meczu kontrolnym w Turcji Biało-Zieloni wygrali z Dynamem Moskwa 2:0 po bramkach Lukasa Haraslina i Kristersa Tobersa.

Lechia od początku zaczęła bardzo odważnie, starając się prowadzić grę, aktywni byli skrzydłowi Conrado i Lukas Haraslin. Jednak to Dynamo oddało pierwszy strzał, ale w sam środek bramki Dusana Kuciaka. Kilka minut później wrzucał Conrado, ale dobrze z bramki wyszedł bramkarz rosyjskiej drużyny. Szansę miał również Mladenović, ale strzelił niecelnie. W 40. minucie Lukas Haraslin oddał ładny strzał i Lechia prowadziła 1:0. Wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy.

W przerwie sztab szkoleniowy zdecydował się na jedną zmianę. Za Daniela Łukasika wszedł Kristers Tobers. Podobnie jak w pierwszej połowie, gra była ostra, nikt nie odstawiał nogi. Do 73. minuty oba zespoły miały swoje szanse, ale albo dobrze bronił Kuciak, albo Lechiści strzelali niecelnie. W końcu po dobrej wrzutce z rożnego Mladenovicia strzałem głową bramkarza pokonał Tobers. Szanse na podwyższenie wyniku mieli Mladenović, który uderzył nad bramką, a także Mihalik, ale jego indywidualną akcję zatrzymał obrońca, wybijając na rzut rożny, chociaż Biało-Zieloni domagali się karnego za zagranie ręką.

Ostatecznie Lechia wygrała 2:0 po dobrym meczu, w którym z dobrej strony pokazali się także nowi zawodnicy - Conrado i Tobers.

Dynamo Moskwa - Lechia Gdańsk 0:2

Bramki: Haraslin (40.), Tobers (73.)

Lechia: Kuciak - Fila, Maloca, Nalepa, Mladenović - Łukasik (46. Tobers), Makowski, Lipski - Haraslin, Flavio, Conrado (67. Mihalik).