08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

Pewne zwycięstwo rezerw. GKS Kolbudy - Lechia II 0:5

2018-08-11 18:45:00
Drugi zespół Lechii występujący w rozgrywkach czwartoligowych pokonał 2. kolejne na wyjeździe zespół GKS Kolbudy 5:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Mateusz Lewandowski, Egy Maulana Vikri, Mateusz Sopoćko i dwie Sebastian Rugowski.

Biało-Zieloni dobrze prezentowali się na boisku w Kolbudach, dobrze utrzymywali się w posiadaniu piłki, budując wiele ciekawych akcji ofensywnych. Pierwsi jednak poważne zagrożenie stworzyli gospodarze, ale w dwóch sytuacjach świetnie interweniował Maciej Woźniak. Wynik spotkania w końcówce pierwszej części gry otworzył Mateusz Lewandowski. Po zmianie stron gospodarze musieli odważniej atakować, otwierając się, co skrzętnie w kolejnych minutach wykorzystywali nasi piłkarze. W 50. minucie Egy otrzymał dobrą piłkę w pole karne i strzałem z ostrego kąta podwyższył prowadzenie Lechii. Minutę później było już 0:3. Mateusz Sopoćko oddał bardzo mocny strzał tuż pod poprzeczkę z około 12 metrów, a przy trafieniu asystował Egy. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Rugowski, dając zespołowi czwartego gola. Ten sam zawodnik w 86. minucie zdobył kolejnego gola, ustalając końcowy wynik meczu.

2. kolejka 4. Ligi

GKS Kolbudy - Lechia II Gdańsk 0:5 (0:1)

Bramki: Mateusz Lewandowski (37.), Egy Maulana Vikri (50.), Mateusz Sopoćko (51.), Sebastian Rugowski (71., 86.)

Lechia: Maciej Woźniak - Kuba Lizakowski, Daniel Mikołajewski, Adam Chrzanowski, Mateusz Lewandowski - Adrian Petk, Piotr Gryszkiewicz (78. Jan Kopania), Mateusz Sopoćko - Karol Landowski (60. Kamil Sikora), Sebastian Rugowski, Egy Maulana Vikri (65. Dominik Szukiełowicz)