• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Piłkarze Lechii malowali pisanki dla Fundacji Hospicyjnej [ZDJĘCIA]

2017-04-08 18:00:00
Na tydzień przed świętami wielkanocnymi w Galerii Bałtyckiej odbyło się tradycyjne malowanie pisanek w akcji „Wielkanocne Jaja”. Jej cel to zebranie środków na wsparcie podopiecznych gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz Fundacji Hospicyjnej. W akcji wzięło udział dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk - Simeon Sławczew i Joao Nunes.

SIMEON SŁAWCZEW I JOAO NUNES MALUJĄ PISANKI DLA FUNDACJI HOSPICYJNEJ - GALERIA ZDJĘĆ

 

Gracze Biało-Zielonych w akcji uczestniczyli ze znanymi postaciami gdańskiego środowiska sportu, kultury, mediów i polityki. Wspólnie z Simeonem Sławczewem, jego żoną Sarą i Joao Nunesem pisanki dla podopiecznych Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza malowali m.in. były piłkarz i trener Lechii Bogusław Kaczmarek, wioślarski mistrz świata i mistrz olimpijski Adam Korol, malarka Magda Beneda, tancerz Maciej „Gleba” Florek, współorganizator piłkarskich turniejów „Do przerwy 0:1” Andrzej Kowalczys, fotograf Maciej Kosycarz i koszykarze Trefla Sopot, a także dziennikarze trójmiejskich mediów.

 

Cel artystycznych popisów był jeden - pomoc pacjentom, przebywającym pod opieką Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Dzięki takim formom akcji charytatywnych wolontariusze zbierają środki na opiekę nad 1000 pacjentów rocznie, w tym około 40 dziećmi. Dzięki wsparciu wszystkich osób o otwartym sercu terminalnie chorzy pacjenci mogą przejść najtrudniejsze chwile bez bólu i w poczuciu bezpieczeństwa.

 

- Cieszę się, że mogłem wziąć udział w takiej akcji. Co prawda nie posiadam wybitnych zdolności plastycznych, ale nie o nie przecież tutaj w głównej mierze chodzi. Najważniejsze, że mogliśmy w ten sposób wesprzeć tych, którzy potrzebują opieki i pomocy, dostarczanej codziennie przez wolontariuszy działających w Hospicjum - powiedział Joao Nunes.

 

- Wspólnie z żoną Sarą stworzyliśmy pisankę w barwach bułgarskiej flagi narodowej, czyli biało-zielono-czerwoną. 2/3 moich barw narodowych to także barwy Lechii Gdańsk, więc ma ona podwójną symbolikę - zaznaczył Simeon Sławczew.

 

Obaj gracze Biało-Zielonych ozdobili również wielką drewnianą pisankę, wyrzeźbioną przez Roberta Wyskiela. Gdańscy piłkarze namalowali na niej rzecz jasna herb Lechii Gdańsk.