• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Piotr Nowak: Chcemy wyeksponować nasze dobre strony

2017-03-17 15:13:00
- Przed meczem z Legią Warszawa sporo popracowaliśmy nad tym, by wyeliminować błędy, jakie popełnialiśmy w ostatnich spotkaniach. Przede wszystkim w defensywie. Musimy także wrócić do tego, by kreować w meczach więcej sytuacji podbramkowych. W niedzielę będziemy chcieli wyeksponować nasze dobre strony, czyli zagrać skutecznie, efektywnie i przy tym efektownie - mówił Piotr Nowak na konferencji prasowej przed niedzielnym spotkaniem 26. kolejki Lotto Ekstraklasy.

- Ostatnie dni poświęciliśmy na to, by jak najlepiej przygotować się do spotkania z Legią. Zarówno pod względem taktycznym i mentalnym - przekonywał Nowak. - Odnieśliśmy dwie porażki z rzędu, które nie zdruzgotały nas psychicznie, niemniej jednak pokazały one, nad czym musimy popracować. Chodzi przede wszystkim o defensywę. W ostatnich spotkaniach zbyt łatwo traciliśmy bramki, co musimy koniecznie poprawić. W obronie wykonywaliśmy zbyt małą pracę, jako cały zespół. Nie ma na to usprawiedliwienia. Ponadto musimy wrócić do tego, co cechowało naszą grę wcześniej, czyli kreować więcej sytuacji pod bramką rywala - dodał szkoleniowiec Biało-Zielonych.

 

Ostatnie dwie porażki sprawiły, że Lechia spadła z pozycji lidera Lotto Ekstraklasy na trzecie miejsce w tabeli. Czy ten fakt nie podziała demotywująco na graczy Biało-Zielonych?

 

- Nie sądzę. Nie spadliśmy przecież na dno tabeli. Na pewno było trochę negatywnych emocji, ale musimy nad nimi zapanować. Legia też na początku rundy była w lekkim dołku, jednak teraz wróciła na właściwe tory. Dlatego w niedzielnym meczu musimy przede wszystkim wyeksponować nasze dobre strony, zagrać skutecznie, efektywnie i efektownie. Nasz cel jest jeden w każdym meczu i jest nim zwycięstwo - podkreślił szkoleniowiec Lechii.

 

#MyWierzymy