• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    31.03.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    07.04.2018, 18:00

Piotr Nowak: Pochwały za walkę do końca

2017-09-18 20:27:00
- Kolejny raz w tym sezonie musieliśmy gonić wynik. Pochwały dla zespołu za walkę do końca, za co moi piłkarze odebrali nagrodę w postaci bramki. Trzeba jednak przyznać, że o ile w meczu w Gliwicach zrobiliśmy krok w przód, tak tym razem zrobiliśmy krok w tył – podsumował mecz z Jagiellonią Białystok na Stadionie Energa Gdańsk trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak.

- Szkoda, że w kolejnym meczu w tym sezonie znów musieliśmy gonić wynik. Wyszliśmy na prowadzenie, ale przez proste błędy w defensywie straciliśmy kontrolę nad meczem. Piłkarzom należą się pochwały za walkę do końca, za co odebrali nagrodę w postaci bramki. Niemniej jednak jeśli w Gliwicach zrobiliśmy krok w przód, to teraz zrobiliśmy krok w tył. Na pewno musimy poprawić komunikację i powinniśmy wykorzystywać przewagę na skrzydłach, skoro mamy tam dobrych zawodników – mówił Piotr Nowak.

 

- Na pewno nie jesteśmy zadowolenie z tego, że nie punktujemy na naszym stadionie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Niepokoi na pewno fakt, że w kolejnym spotkaniu gonimy wynik. Nie powinniśmy zwalniać tempa po wyjściu na prowadzenie, tylko dalej realizować to, co nakreśliliśmy sobie przed meczem. Musimy cały mecz grać tak, jak ostatnie 20 minut spotkania z Jagiellonią. Tego będę wymagał od swoich piłkarzy i nad tym będziemy w dalszym ciągu pracować – zakończył trener Nowak.