• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.11.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.11.2018, 18:00

Piotr Nowak: Ważna jest stabilizacja

2017-09-21 15:46:00
- Pracujemy nad stabilizacją i poprawą gry w defensywie. Szukamy najlepszego ustawienia. W obronie musimy zachować się lepiej, by nie dopuszczać rywala do oddawania tylu strzałów. Konieczna jest także poprawa komunikacji – mówi przed meczem 10. kolejki Lotto Ekstraklasy z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak.

Rywale Lechii do spotkania z Biało-Zielonymi przystąpią z nowym trenerem. W tygodniu klub rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem „Słoni” Mariuszem Rumakiem i w jego miejsce zatrudnił Macieja Bartoszka.

 

- Myślę, że w tak krótkim czasie trudno oczekiwać diametralnej zmiany. Trener Bartoszek będzie miał do dyspozycji tych samych piłkarzy co trener Rumak, więc jeśli chodzi o personalia to nie będzie tu zapewne wielkich roszad. Na pewno jednak jakaś niewiadoma pozostaje – przekonuje Piotr Nowak.

 

Kluczem do sukcesu w meczu w Niecieczy będzie dla Lechii poprawa gry defensywnej.

 

- Musimy lepiej zachowywać się w grze obronnej. Nie możemy dopuszczać rywali do oddawania dużej liczby strzałów. Poprawie musi ulec także komunikacja – wyjaśnia trener Biało-Zielonych. – Cały czas szukamy optymalnego ustawienia defensywy, żeby znaleźć tak ważną i potrzebną w tej formacji stabilizację – dodaje szkoleniowiec gdańskiej drużyny.

 

Trener Nowak podczas przedmeczowej konferencji prasowej odniósł się także do formy poszczególnych piłkarzy swojej drużyny.

 

- Jeśli chodzi o Milosa Krasicia to na pewno nie jestem zadowolony w 100 procentach z jego dyspozycji. Pytanie, czy Milos zdaje sobie sprawę z tego, że czasem za dużo energii traci na rzeczy, które potem okazują się bezproduktywne. Z kolei jeśli chodzi o Romario Balde, to wprowadził się bardzo dobrze do zespołu. Nie miał problemów z aklimatyzacją w drużynie. Wiadomo, że jeszcze czasem się gdzie zagubi, gdzieś zabraknie mu tchu, ale jest to młody inteligentny chłopak, który potrafi grać w piłkę. Jest nieprzewidywalny, nie boi się podejmować odważnych decyzji. Czy jest gotowy na grę od pierwszej minuty? Na pewno będzie mógł zagrać od początku meczu, kiedy będzie w pełni przystosowany do realiów naszej ligi, która wymaga od zawodników dużo fizycznej walki – przyznaje Piotr Nowak.

 

Przed meczem z Bruk-Bet Termaliką jest kilka znaków zapytania, jeśli chodzi o stan zdrowia kilku graczy Biało-Zielonych. Urazy mogą wykluczyć z gry Pawła Stolarskiego i Milosa Krasicia. Decyzja co do ich występu zapadnie krótko przed meczem.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się