• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Piotr Stokowiec: Będziemy walczyć do ostatniego meczu!

2018-05-05 20:00:00
- Na pewno po takim wyniku trudno jest o jakiś sensowny komentarz. Nie chcę zbędnymi słowami denerwować jeszcze kibiców, bo to na pewno porażka, którą trudno wytłumaczyć.

- Z mojego punktu widzenia przez pierwsze 30 minut stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, podobnie jak w ostatnim meczu. Trzeba je wykorzystywać, bo te drugie połowy są fizycznie słabsze w naszym wykonaniu i mieliśmy zawsze z tym problem. Dzisiaj też to się potwierdziło i Termalika zaczęła dochodzić do głosu, czy to po stałych fragmentach, czy po kontratakach.

- Zagraliśmy w pewnym momencie za mało odpowiedzialnie. Taki mecz był, powiedzmy zero- jedynkowy, a powinniśmy zachować trochę więcej chłodnej głowy, na to się umawialiśmy i na to uczulałem zawodników i ta wymiana nie skończyła się dobrze dla nas.

 

Jedno z zadanych pytań dotyczyło wypowiedzi Ariela Borysiuka.

- Panie Trenerze, jeden z zawodników powiedział przed meczem, że będzie to mecz na noże i że Lechia musi zagrać jak w derbach - a dzisiaj trudno było stwierdzić, że determinacja była na takim poziomie. Czasami odnieść można było wrażenie, że to zaangażowanie było na dużo niższym poziomie.

- Myślę, że zaangażowanie było na wysokim poziomie, na takim, na jaki nas stać. Nie uważam, żebyśmy podeszli bez zaangażowania. To jest ostatnia rzecz, którą zarzuciłbym tutaj moim zawodnikom. Po prostu może trzeba zdawać sobie sprawę, że gramy już praktycznie co kilka dni - wchodzimy w taki cykl. Graliśmy w poniedziałek - ja wiem, że to nie jest żadne usprawiedliwienie. Jednak po prostu być może niektórych stać na taką fizyczność, jaką w tej chwili prezentują. No, ale na pewno to nie jest tak, że nie chcieli - podkreśla trener Stokowiec.

- Widzieliśmy te pierwsze trzydzieści minut, gdzie zawodnicy byli naprawdę zdeterminowani do tego, żeby stwarzać sytuację i strzelać bramki.

 

Co odpowiedział trener na kolejne pytanie - gdzie szukać światełka w tunelu na przyszłość?

- Myślę, że przychodząc tutaj, też było ciężko o ten punkt zaczepienia i o światełko w tunelu. Ja myślę, że w takim trudnym momencie trzeba pokazać charakter i  trzeba po prostu robić swoje. Trzeba iść do przodu. Trzeba grać i myślę, że stwarzamy sytuacje, że potrafimy grać.

- Nie chcę składać tutaj jakichś deklaracji. Natomiast ja wierzę w tę drużynę i wierzę w to, że Lechia może się utrzymać, bo w tej chwili jeszcze nie wszystko jest stracone. Także będziemy walczyć do ostatniego meczu.

- Jak powiedziałem, przychodząc tutaj i to nie były to słowa niepoparte niczym, bo wiem więcej niż inne osoby, że mimo tych dwóch zwycięstw z Arką - walka o utrzymanie będzie się toczyła do ostatniej kolejki. No i wiedziałem, co mówię.  - podsumowuje Piotr Stokowiec.

 

Po chwili padło kolejne pytanie.

- Trenerze mówił Pan o tej fizyczności, o tych problemach. To, jaki ma Pan pomysł na te najbliższe mecze, bo to pole manewru, jeżeli chodzi o kadrę, to nie jest zbyt szerokie?  

- Teraz to głównie regeneracja i praca nad mentalnością oraz odbudową. Oczywiście, że nie jest łatwo, ale jesteśmy sportowcami. Jesteśmy profesjonalistami. I tutaj ta niezłomność musi nas cechować. Do tego będziemy dążyć.

- Nie zamierzam teraz szukać alibi i znaleźć takie, że fizycznie jest coś tam nie tak. Myślę, że wychodzimy, każdy mecz zaczynamy od 0:0 i będziemy starali się rozstrzygać te pojedynki na swoją korzyść.

- Z tymi trudnościami w miarę możliwości będziemy sobie radzić. W tej chwili w kadrze jest może 30 zawodników, z czego około 10 jest kontuzjowanych. No tak to wygląda. Myślę, że dzisiaj wyszła dobra 11 i zaprezentowała się w tych pierwszych minutach bardzo dobrze. Ja wiem, że liczy się efekt. Nie chcę tutaj za mocno się zagłębiać. Na pewno się nie poddamy. Na pewno będziemy walczyć. Na pewno drużyna będzie walczyła do ostatniej minuty, do ostatniego meczu.

 

Przed Lechią dwa kolejne spotkania w bardzo krótkim odstępie czasu. Kolejny mecz już we wtorek. Biało-Zieloni zagrają z Piastem w Gliwicach. Następnie w sobotę pojadą do Szczecina na mecz z Pogonią. Na zakończenie sezonu Lechia podejmie na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz. Będziemy walczyć do ostatniego meczu.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się