• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Piotr Stokowiec: Budowę zespołu zaczyna się od defensywy

2018-07-21 10:30:00
- Lechia w poprzednim sezonie straciła dużo bramek, więc budowę trzeba zacząć od defensywy i ustabilizowania tej sytuacji. Cieszę się, że po takiej transformacji było widać drużynę. Momentami pokazaliśmy także, że potrafimy grać dobrze w piłkę, utrzymywać się w jej posiadaniu i przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika - powiedział na konferencji prasowej po meczu z Jagiellonią Białystok (1:0) trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec.

 

- Zawsze z przyjemnością tutaj wracam, bo jest tu swojski klimat, a kibice tworzą fajną atmosferę piłkarskiego święta. Myślę też, że Jagiellonia jako drużyna ostatnio dobrze się prezentuje i przy okazji mogę pogratulować jej ostatniego sezonu, w którym osiągała świetne wyniki i wywalczyła wicemistrzostwo Polski – powiedział Piotr Stokowiec.

 

Biało-Zieloni w spotkaniu z Jagiellonią oddali inicjatywę rywalom, zmuszając ich do prowadzenia ataku pozycyjnego. - To był tylko plan na ten jeden mecz. Lechia w poprzednim sezonie straciła ponad 60 bramek, więc budowę trzeba zacząć od defensywy i ustabilizowania tej sytuacji. Trzeba patrzeć na to, jakie się ma atuty. Myślę, że niski czy średni pressing jest dozwolony. Wyprowadzaliśmy fajne kontry, ale też momentami pokazywaliśmy, że potrafimy również grać wysokim pressingiem. Zapewniam, że będziemy go jeszcze stosować, ale dzisiaj taka była taktyka. Chcieliśmy nieco oddać piłkę Jagiellonii i jestem zadowolony z realizacji naszego planu - kontynuował szkoleniowiec.

 

 

- Jestem zadowolony z realizacji taktyki przez mój zespół. Myślę, że zablokowaliśmy Jagiellonię, która mimo optycznej przewagi i utrzymywania się przy piłce nie stwarzała sobie groźnych sytuacji. Na tym nam zależało. Byliśmy konsekwentni i być może nie było to ładne do oglądania dla kibiców, to taką przyjęliśmy strategię i wyprowadzaliśmy szybkie kontry. To był nasz sposób na mecz z Jagiellonią  – dodał trener Lechii. 

 

 

- Były też momenty, gdy podchodziliśmy wysoko, więc stosowaliśmy tu też pewną różnorodność. To jest pierwsze spotkanie, które o niczym nie przesądza. Myślę, że Jagiellonia będzie groźna i będzie grała o najwyższe cele. My z kolei jesteśmy po pewnej transformacji, dlatego cieszę się, że widać było drużynę i momentami pokazaliśmy, że potrafimy utrzymać się przy piłce, przenieść ciężar gry i wyglądało to nie najgorzej. Z optymizmem patrzę do przodu. Mimo że jest to początek, to widziałem, jak zawodnicy pracują i zaprezentowaliśmy tę pracę, konsekwencję i wybieganie, czyli to, czego nam brakowało w poprzednim sezonie. Wiem, że  to jest tylko jeden mecz, ale cieszymy się z trzech punktów – zakończył Piotr Stokowiec

  

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się