Piotr Stokowiec: Byliśmy bardzo zdyscyplinowani, dobrze zorganizowani i konsekwentni

2018-12-01 09:00:00
- Śląsk jest nieobliczalną drużyną i nie zlekceważyliśmy go. Skupialiśmy się na swoich zadaniach i myślę, że je wypełniliśmy. Dużą uwagę przykładamy do taktyki i do organizacji gry. To było widoczne - powiedział po meczu ze Śląskiem trener Piotr Stokowiec.

- Zagraliśmy tak jak chcieliśmy. Byliśmy bardzo zdyscyplinowani, dobrze zorganizowani i konsekwentni, a do tego agresywni. O tym, że mamy jakość, wiedziałem. Cieszę się, że tak to się skończyło. Na pewno nie był to łatwy mecz dla nas, ale kontrolowaliśmy go. Nie deprecjonujemy Śląska, bo uważam, że to bardzo dobra drużyna. Tym bardziej cieszę się, że odnieśliśmy tu cenne i zasłużone zwycięstwo - podkreślił trener Lechii. 

 

Śląsk miał w tym meczu cztery strzały w poprzeczkę, a mimo to ani razu nie skierował piłki do siatki.

 

- Sprowadzanie wszystkiego do szczęścia jest krzywdzące dla mojej drużyny. Gra się na bramki, a nie na poprzeczki. W nomenklaturze piłkarskiej są to strzały niecelne. 

 

W meczu ze Śląskiem Biało-Zieloni zagrali w nowym ustawieniu, z Rafałem Wolskim na skrzydle i Tomaszem Makowskim w środku pola.

 

- Rafał Wolski miał za zadanie grać kombinacyjnie. Nie chcę jednak wszystkiego odkrywać. Za chwilę mamy kolejne mecze, trudny wyjazd na Puchar Polski i mecz z Legią u siebie. Piłka nożna jest takim sportem, gdzie trzeba co tydzień czy co trzy dni udowadniać swoją wyższość i wartość. Specjalnie nie tryumfujemy, wykonaliśmy swoją pracę solidnie i to zostało nagrodzone. Myślę, że Śląsk będzie jeszcze wygrywał, bo to bardzo dobra drużyna, która ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się