• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  31.05.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.06.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  09.06.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.06.2020, 18:00

Piotr Stokowiec: Chcemy sprawić frajdę kibicom

2019-05-01 10:47:00
- Ten sezon jest świetny. Dużo fajnych emocji, a my chcemy sprawić frajdę kibicom. Zgotowaliśmy im znakomite święto majówkowe – mówi przed finałem Totolotek Pucharu Polski trener Piotr Stokowiec.

- Drużyna jest zmotywowana i dobrze nastawiona. Zgotowaliśmy sobie wspaniałą końcówkę sezonu. Zaczynamy od finału Totolotek Pucharu Polski na PGE Narodowym. Jest pięknie, jesteśmy gotowi, walczymy i to co za nami odcinamy grubą kreską. Fajnie, że Gdańsk stał się stolicą piłkarską i wszędzie nas pełno. Solidnie na to zapracowaliśmy.

 

Biało-Zieloni przebyli długą drogę do finału, po drodze pokonując m.in. ekstraklasowe Wisłę Kraków czy Górnika Zabrze, a także rewelację pierwszej ligi Raków Częstochowa. Ponadto wszystkie mecze Lechia grała na wyjeździe.

 

- Formuła pucharu w tej edycji jest taka, że nie było miejsca na pomyłkę. Nie frustrowaliśmy się tym, że nie graliśmy u siebie, czy że inne kluby częściej grały z tymi z niższych lig. Stanęliśmy na wysokości zadania. W pucharze liczyła się koncentracja, przygotowanie i nastawienie na wynik. Zasłużyliśmy, by znaleźć się na tym wielkim święcie i wspólnie z kibicami możemy w tym uczestniczyć.

 

 

W czwartkowym meczu na PGE Stadionie Narodowym Lechia zagra z Jagiellonią, która ma mniejsze szanse na miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Jedyną szansą może być więc wygranie pucharu.

 

- Tu nie ma faworyta, jest 50 na 50. Drużyny dobrze się znają. Dla obu to mecz o wszystko, także skupiamy się na pucharze i to jest dla nas na dziś najważniejszy mecz. Nie rozróżniałbym tego, że dla Jagiellonii to jest inny mecz, bo w lidze ma małe szanse na puchary. My chcemy fajnie zakończyć ten sezon.

 

Dla większości piłkarzy Lechii, a także sztabu, będzie to debiut na Stadionie Narodowym.

 

- Stadion kojarzy mi się ze świetnymi widowiskami. To zwieńczenie, marzenie wielu zawodników. Patrząc na to, gdzie Lechia była w tamtym roku i jak wcześniej toczyły się losy pucharowe, to jest to spełnienie dla wszystkich kibiców, którzy mocno nam dziękowali za ten awans. Jest jednak jeszcze praca do wykonania i wszystkie siły kładziemy na to, żeby w finale zaprezentować się jak najlepiej i wygrać. To debiut Gdańska na PGE Narodowym, kibice dopiszą i będą nas wspierać.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się