Piotr Stokowiec: Chcemy sprostać oczekiwaniom

2018-03-09 15:35:00
- Chcemy grać ofensywnie, ładnie dla oka, jednak jesteśmy obecnie w takiej sytuacji, że musimy być przede wszystkim skuteczni, zarówno w ataku i defensywie. Chcemy sprostać oczekiwaniom, jakie mają wobec nas kibice. Mamy coś do udowodnienia i liczę, że pokażemy to już w niedzielnym meczu – mówił na konferencji prasowej przed meczem z Legią Warszawa trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.

Niedzielne spotkanie z Legią Warszawa będzie pierwszym meczem trenera Stokowca w roli szkoleniowca Biało-Zielonych. Tę posadę Piotr Stokowiec piastuje od 5 marca.

 

- Nie miałem dużo czasu, by dogłębnie poznać drużynę, niemniej jednak zdążyliśmy już „dotknąć” kilku problemów, z którymi zmagała się Lechia w ostatnim czasie i postaramy się znaleźć na nie lekarstwo – mówił Piotr Stokowiec. – Mam wiele wniosków po rozmowach, jakie odbyłem z zawodnikami. Mieliśmy kilka odpraw, obejrzeliśmy też wspólnie mecz Ligi Mistrzów i przy okazji był czas na dyskusje. Jestem zbudowany tym, co usłyszałem od piłkarzy. Rozmawialiśmy bardzo otwarcie i wiem, że piłkarze są świadomi swoich słabych stron, ale też zdają sobie sprawę z tego, co potrafią. To wszystko daje duże nadzieje na najbliższą przyszłość. Wiem, że czeka nas dużo pracy, ale ona jest już wykonywana. Coś pozytywnego zaczyna się dziać i chciałbym, by było to widoczne już podczas niedzielnego meczu z Legią. Na pewno będziemy chcieli grać bardziej agresywnie. To jest nam potrzebne, by szybko przerywać akcje rywala i z drugiej strony, by nie tracić łatwo piłki.

 

Czy trener Stokowiec planuje na mecz z Legią zmianę taktyki i składu w porównaniu z poprzednimi spotkaniami Biało-Zielonych?

 

- Nie chcę zdradzać naszych tajemnic, dlatego nie będę mówić, jaki schemat taktyczny zastosujemy. Chcielibyśmy grać ofensywnie, ładnie dla oka, ale jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy być przede wszystkim skuteczni w ofensywie i defensywie. Piękno gry musi zejść na plan dalszy, ale chcemy by drużyna walczyła, była zdeterminowana. Przyglądam się wielu aspektom, które mają wpływ na dobór taktyki, czyli motorykę i technikę poszczególnych zawodników. Co do składu, to każdy z zawodników otrzymał szansę pokazania się, żeby dać zespołowi bodziec, bo takie drużynie są potrzebne. Na pewno wybiorę najlepszą osiemnastkę meczową, jaką można wybrać i wystawię najbardziej optymalny skład. Na mecz z Legią wyjdziemy bez kompleksów i z dużą ambicją. Kibice, którzy przyjdą na stadion nie będą zawiedzeni – zaznaczył szkoleniowiec Lechii.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się