Piotr Stokowiec: Chcemy zagrać jak Lechia

2018-12-07 18:00:00
- Cieszę się z takiego sprawdzianu. Przyjeżdża do Gdańska bardzo dobry zespół i będzie to gratka dla kibiców. Liczę, że kolejny raz dopiszą i będą naszym dwunastym zawodnikiem - powiedział na konferencji prasowej przed niedzielnym spotkaniem z Legią Warszawa trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.

- Na pewno, to nie jest tylko frazes, że skupiamy się tylko na najbliższym meczu. My zapoczątkowaliśmy to na początku sezonu i rzeczywiście jest to dla nas dobre. Pozwala nam to ściągać presję z takich podsumowań i my naprawdę nie patrzymy na statystyki. Zwycięstwa budują pewność siebie. Powodują, że to sportowe ego zespołu wzrasta. Wiemy jednak, że co tydzień jest kolejny sprawdzian i do każdego trzeba podchodzić z ogromną pokorą. Natomiast taki nawyk zwyciężania jest bardzo dobry i to na pewno pomaga, ale niesie także dużo plusów i zagrożeń. Dlatego pracujemy na wszystkich frontach oraz przykładamy się do przygotowania mentalnego, żeby nie popaść w grzech pychy i skupić się na zaangażowaniu i pracy w każdym spotkaniu. 

 

 

- Cieszę się z takiego sprawdzianu. Przyjeżdża do Gdańska bardzo dobry zespół i będzie to gratka dla kibiców. Liczę, że kolejny raz dopiszą i będą naszym dwunastym zawodnikiem. Jestem zadowolony, że będziemy mogli się sprawdzić z takim zespołem, jakim jest Legia Warszawa. Nie chcemy, żeby nam się coś udawało, my chcemy grać solidnie, na wszystko zasłużyć ciężką pracą i grać w jak najlepszy sposób. Chcemy prowadzić strategię gry adekwatną do naszego potencjału. Chcemy zagrać jak Lechia. Pracujemy nad tym, żeby grać pięknie, ale naszym priorytetem jest dobra organizacja gry, dobra gra w obronie, dyscyplina i agresywność.

 

- Myślę, że w obu zespołach doszło do wielu zmian. Nie chciałbym zbyt wiele mówić o Legii, ale widać, że ta drużyna też się przeobraża. Następuje dużo zmian, trener wprowadza młodych zawodników i widać, że zespół rośnie w siłę. Wierzę jednak, że przyjedzie do Gdańska i spotka się również z siłą, silną drużyną, co pozwoli nam stworzyć świetne widowisko. 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się