Piotr Stokowiec: Chcemy zbudować solidne fundamenty pod wielki futbol [WIDEO]

2019-02-14 17:33:00
- Po to się gra, żeby zmieniać statystyki i odnosić sukces. Gramy dla tabeli i dla kibiców, żeby przychodzili na stadion. Chcemy zbudować solidne fundamenty pod wielki futbol, bo Gdańsk jest miastem wielkich możliwości, jest tu duże zapotrzebowanie na piłkę. Dlatego chcemy utrzymywać się w czołówce - mówi przed meczem z Koroną Kielce trener Piotr Stokowiec.

- Urodziłem się w Kielcach, grałem przez pewien moment w Koronie Kielce, zaliczyłem debiut w 1991 roku. Spędziłem tam całe dzieciństwo i młodość. Mam tam rodzinę i znajomych. Nie jest to bez znaczenia, ale w żaden sposób to mnie nie paraliżuję. Wspominam Kielce z sentymentem, tam się ukształtowałem. To fajny region, cieszę się, że Korona tak dobrze sobie radzi. Zdarzały się mecze, gdy tam wygrywałem. Wracam z sentymentem jak w piosence ś.p. Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”. Na boisku sentymentów nie będzie, jesteśmy gotowi na twardą walkę, bo wiemy, że tak się tam gra. My także nie mamy sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o walkę i grę w powietrzu. Szykuje się mecz, gdzie powinny lecieć iskry - ocenia Stokowiec.

 

 

W meczu z Pogonią Szczecin w pierwszym składzie zagrał 17-letni Mateusz Żukowski, który pokazał się z doskonałej strony podczas zimowych przygotowań. Czy z Koroną również ma szanse na pierwszą jedenastkę?

 

- Jestem zadowolony z tego debiutu. On jest jednym z wygranych okresu przygotowawczego, strzelił trzy bramki i miał asystę. Do młodych zawodników trzeba mieć cierpliwość. Wiem, że wszyscy patrzymy na napastników przez pryzmat Krzysztofa Piątka, który wystrzelił. Mateusz ma predyspozycje, żeby być drugim Piątkiem. Zdaję sobie jednak sprawę, że to zawodnik, który dopiero wchodzi, także spokojnie z oczekiwaniami. Potrzebuje czasu i minut - zakończył trener Lechii Piotr Stokowiec. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się