• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  01.03.2020, 12:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.03.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.03.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.04.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.04.2020, 18:00

Piotr Stokowiec: Czas działa na naszą korzyść [WIDEO]

2018-09-20 17:00:00
- Cieszę się, że pojawiają się nowe wyzwania i mam zapał do tego. Zawodnicy dostarczają nowych bodźców. Profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków i do tego, by stać się coraz lepszymi. To oni sprawiają, że trener też się rozwija. Również przy pomocy kibiców można stworzyć fajne widowiska - powiedział przed meczem z Zagłębiem Lubin Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

 

- Trudno jest o doskonałość w piłce nożnej. Zawsze można zagrać lepiej. Różnorodność to coś, co nas cechuje i chcielibyśmy dalej nad tym pracować. Ostatni mecz pokazał, że trzeba zachować pokorę i dużo pracy przed nami. Jesteśmy na pewnym etapie i nie można zachłystywać się niczym. Chcemy odpowiednio zareagować - podkreśla Stokowiec.

 

W sobotę o godz. 18 Lechia zmierzy się z Zagłębiem Lubin, czyli byłym klubem Piotra Stokowca.

 

- Pochłonięty zadaniami, które mamy tu w Lechii naprawdę nie myślę w kategoriach byłego trenera Zagłębia. Dla nas każdy mecz jest szczególny i nie ma tu moich prywatnych odczuć. Niedobrze by było, gdyby zawodnicy czuli dodatkową presję. To dla mnie tak samo ważny mecz jak z Legią czy Zagłębiem Sosnowiec. Gramy o trzy punkty i każdy mecz chcemy wygrać. Nowe zadania, dużo pracy - na tym się skupiam. Jesteśmy na pewnym etapie budowania drużyny i moja długofalowa praca pokazuje, że dobrze się w tym odnajduję. Jestem mocno skupiony na pracy i traktujemy ten mecz jak każdy inny - tłumaczy trener Lechii.

 

W meczu z Zagłębiem pierwszy raz w tym sezonie w "osiemnastce" znajdzie się Rafał Wolski, który wraca po kontuzji i jest gotowy do gry.

 

- Dochodzą nowi zawodnicy, tak jak Rafał Wolski, który znajdzie się w „osiemnastce” meczowej. Wielu po przerwie w graniu dostało dawkę meczów większą niż w poprzednim sezonie. Ten czas będzie działał na naszą korzyść. Wiadomo, że sezon jest długi i są różne fazy sezonu. Pierwszy raz jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy zareagować po przegranej, ale pracowaliśmy nad tym, by podnieść się po niej. Z każdym meczem coraz lepiej wygląda Artur Sobiech, w szerokiej kadrze pojawi się Rafał Wolski, za chwilę wróci Sławek Peszko, także myślimy cały czas o rozwoju i chcemy przyciągnąć kibiców na stadion - zapowiada.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się