• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Piotr Stokowiec: Czeka nas ciężka praca

2018-06-25 14:45:00
Biało-Zieloni są po pierwszym etapie przygotowań do nowego sezonu. Teraz czas na dwa obozy przygotowawcze i kolejne sparingi.
Lechia jest po dwóch tygodniach treningów w Gdańsku. Przed Biało-Zielonym dwa obozy przygotowawcze - w Cetniewie i Opalenicy. Trener Piotr Stokowiec na pierwszy z nich zabiera całą kadrę, która rozpoczęła przygotowania w Gdańsku.
 
- Wszyscy jadą z nami do Cetniewa, młodzi zawodnicy też. Przeglądamy kadry, po sezonie odeszło kilkunastu zawodników, przyszli nowi i z wypożyczeń - mówi trener Lechii.
 
Po zakończeniu zeszłego sezonu trener Piotr Stokowiec zapowiedział, że wszyscy zawodnicy dostaną "pracę domową" do wykonania podczas urlopów. 
 
- Badania wykazały, że wszyscy wykonali pracę. Nie było zawodnika, który nie poprawił swoich wyników. Dzięki temu mogliśmy posunąć się dalej. Wiadomo, że jeszcze szybkościowo to nie jest to. Czeka nas ciężka praca w tygodniu, a na koniec jeszcze będziemy grali podwójne sparingi - podkreśla Piotr Stokowiec.
 
W pierwszym sparingu przed nowym sezonem LOTTO Ekstraklasy Lechia przegrała na stadionie przy ul. Traugutta 29 z mistrzem Cypru FC APOEL 1:2. Trener przetestował aż 26 zawodników, wystawiając dwie różne jedenastki i robiąc kolejne zmiany w drugiej części meczu. 
 
- Wiemy, że graliśmy z mistrzem Cypru i wiemy jakie problemy były w tym meczu. O to chodzi w grach kontrolnych, żeby wiedzieć na czym się stoi. Traktujemy to bardzo poważnie. Trochę takich eksperymentów, ale kiedy jak nie teraz. Myślę, że bardzo fajny materiał do analizy - dodaje.
 
W składzie, który trener wystawił na pierwszą połowę, było kilka niespodzianek, m.in. niektórzy zawodnicy zostali sprawdzeni na nowych pozycjach.
 
- Trochę poeksperymentowaliśmy z Haraslinem na lewej obronie i z Lipskim na boku. Obserwujemy, porównujemy zawodników na pozycjach i na pewno warto później wrócić do takiego spotkania. Wystawiliśmy celowo taki skład, a nie inny, żeby to sprawdzić. Kiedy jak nie teraz. W drugiej połowie skrzydła były szybsze i widzieliśmy, że taka fantazja, bezpośredniość i brak kalkulowania wyszła nam na dobre - kończy szkoleniowiec.
 
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się