• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Piotr Stokowiec: Czekam na odpowiedź moich zawodników

2018-03-29 14:30:00
- Mam wrażenie, że ta drużyna jest coraz bardziej uporządkowana. Patrzymy z dużym optymizmem w przyszłość. Przed nami mecze prawdy, w których będziemy mogli sprawdzić się jako zespół - mówił trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec przed sobotnim meczem Biało-Zielonych w Kielcach przeciwko Koronie (początek o 18).

- Ostatnie spotkania z Lechem i Legią nie były najlepsze w naszym wykonaniu, ale otrzymaliśmy dużo materiałów do analizy. W tych meczach widoczne były pewne braki, które wymagały poważnych zmian. Dokonaliśmy ich i chciałbym zobaczyć to na boisku. Ważną rolę będzie też odgrywała mentalność - dodał Piotr Stokowiec. - Korona to dobrze ułożony zespół, który potrafi reagować na boiskowe wydarzenia, płynnie zmieniając swoje ustawienie. Wszyscy pamiętamy, jakim wynikiem zakończył się pierwszy nasz mecz [Lechia przegrała to spotkanie 0:5], dlatego nie będę musiał dodatkowo motywować piłkarzy - kontynuuował.

 

Lechia w przerwie na spotkania reprezentacji rozegrała dwa spotkania sparingowe z zespołami Kotwicy Kołobrzeg i Chojniczanki Chojnice. Jakie wnioski można po nich wyciągnąć? 

 

- Drużyna Lechii jest przygotowana, by dobrze grać w dwóch systemach z trójką bądź czwórką obrońców. Taktyka ma jednak teraz drugorzędne znaczenie. Piłkarze muszą na murawie pokazać waleczność i charakter. Mamy dużą rywalizację w zespole. Z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy, pamiętamy o nich. Jeśli będzie tylko taka możliwość, to otrzymają swoją szansę. Mateusz Żukowski znajdzie się w kadrze na najbliższy mecz, co pokazuje, w jakim kierunku chce iść Lechia - mówił trener. 

 

Szansę występu otrzyma Lukas Haraslin, który pokazał się z dobrej strony w spotkaniach reprezentacji Słowacji U-21. Zagrał w dwóch spotkaniach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy przeciwko Albanii. W drugim, gdy wystąpił przez 90 minut, strzelił bramkę. 

 

- Czas działa na korzyść Lukasa. Jestem odpowiedzialnym trenem i osobiście nie zdecydowałbym się na występ zawodnika na sztucznej murawie po tak ciężkiej kontuzji. Nie mam jednak do niego pretensji, bo wiem, że Lukasowi bardzo zależy na grze. Ciężko pracował, by wrócić do boisko. Podjął ryzyko, które będzie jeszcze przez najbliższe kilka tygodni. Cieszę się jednak, że Lukas rozegrał dobre spotkanie. Przed nami końcówka sezonu, w której będziemy go potrzebowali. Pojedzie z nami do Kielc - podkreślił szkoleniowiec. - Znamy także dobrze sytuację Sławka Peszki, który miał drobne problemy zdrowotne na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Trener Adam Nawałka nie zaryzykował i nie wystawił go w żadnym ze spotkań. Sławek przeszedł u nas w klubie dodatkowe badania, trenował także z nami. Jego występ w Kielcach nie jest zagrożony - zakończył Piotr Stokowiec. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się