Piotr Stokowiec: Drużyna pokazała charakter [WIDEO]

2018-08-26 09:30:00
- Jestem zadowolony z moich zawodników, z tego jak dziś podnieśli się mentalnie, pokazali charakter i charyzmę kilkukrotnie wracając do gry - powiedział po meczu z Pogonią trener Piotr Stokowiec

Trener Piotr Stokowiec skomentował wygrany 3:2 mecz z Pogonią Szczecin:

 

 

- Za nami bardzo emocjonujący mecz. Myślę, że obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Cieszę się ogromnie z trzech punktów wywalczonych po bardzo pracowitej i konsekwentnej grze. Myślę, że drużyna pokazała charakter, wracając do gry po straconych bramkach. Żeby Lechia znalazła się w miejscu, w którym teraz jest, trzeba było włożyć dużo pracy i wysiłku. Zawodnicy zostali wynagrodzeni. Nie wiem czy ten wynik nie jest krzywdzący dla Pogoni, bo walczyli i byli równorzędnym przeciwnikiem. Ten mecz przy 2:2 mógł się potoczyć w każdą stronę. Myślę, że Pogoń grając z taką determinacją, z takim zaangażowaniem, wprowadzając młodych zawodników na pewno sobie z tą sytuacją poradzi. Myślę, że zasługuje na to. Natomiast my się cieszymy. Ta końcówka dostarczyła jeszcze dodatkowych emocji, ale to jest część tej gry i wiadomo, że w końcówce przeciwnik nie ma nic do stracenia, gra dłuższe piłki w pole karne i tam się wiele może wydarzyć. Cieszę się, że słońce zaświeciło w tej końcówce dla nas. Trzeba obiektywnie przyznać, że pokazaliśmy trochę wyrachowania i dojrzałości. Oczywiście tą drogą będziemy szli, niczym się nie zachłystujemy i jeszcze dużo pracy przed nami, pokazała to pierwsza połowa. Najważniejsze są trzy punkty i z tego się ogromnie cieszę. Wiemy, że są niedociągnięcia, wiemy nad czym pracujemy. Fajnie, że zdobywamy punkty i wiemy co jeszcze jest do wypracowania. Jestem zadowolony z moich zawodników, z tego jak dziś podnieśli się mentalnie, pokazali charakter i charyzmę kilkukrotnie wracając do gry. Cieszę się, że zaprezentowaliśmy inną Lechię niż kilka miesięcy temu. 

 

 

Trener Lechii wypowiedział się także w temacie przygotowania do gry Artura Sobiecha.

 

- Wprowadzamy go powoli. Organizmu się nie oszuka i jeszcze nie jest w pełni gotowy do grania. Będziemy uzupełniać jego braki. Dopiero zaczyna prawdziwy trening z drużyną. Ja wiem, że Artur ma duże zdolności motoryczne i mentalne. Sezon trwa długo, Artur nam w odpowiednim momencie pomoże. Nie chciałbym robić zbędnych ruchów i narażać go na kontuzje. W tej chwili nie jest jeszcze przygotowany na więcej niż 15 minut. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się