• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Piotr Stokowiec: Drużyna potrzebuje jedenastu liderów

2018-04-29 11:00:00
Już w poniedziałek o godz. 18 Lechia Gdańsk zagra kolejny mecz w LOTTO Ekstraklasie. Jak ocenia aktualną sytuację trener?

 - Decydująca jest motywacja wewnętrzna. Każdy zawodnik musi w sobie znaleźć pokłady motywacji. Myślę, że kibice też bardzo mocno napędzają i motywują zawodników. Te oczekiwania, to jak nas przywitali po derbach, to że przychodzą na stadion i są z nami. To wszystko nam pomaga - zaznacza.

 

Trener podkreśla również, że w Lechii potrzebuje przede wszystkim liderów.

 

- Drużyna potrzebuje jedenastu liderów. We współczesnej piłce czy innych grach zespołowych już nie jest tak, że jest tylko jeden lider. Od wszystkich oczekujemy brania odpowiedzialności.

 

Lechię czekają kolejne zmiany w składzie. Tydzień temu sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać z Kuciaka, Łukasika i Stolarskiego. W meczu ze Śląskiem Wrocław z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Steven Vitoria. 

 

- Są inni gotowi, żeby zastąpić Stevena. Jednocześnie dążymy do tego, żeby ta powtarzalność była cały czas, szczególnie w defensywie. To daje stabilizację całej drużynie - podkreśla. 

 

Piotr Stokowiec ocenił także ostatni mecz z Cracovią, który zakończył się remisem 0:0.

 

- Na minus na pewno kontuzje. Na plus gra, ale wiemy też, że jest niedosyt wynikowy, bo mecze u siebie powinniśmy wygrywać.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się