Piotr Stokowiec: Jestem zadowolony z tego okresu przygotowawczego [WIDEO]

2019-02-04 10:00:00
- Jestem bardzo zadowolony z tego jak pracowaliśmy i myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Zapraszamy wszystkich na stadion. Wsparcie kibiców było odczuwalne i liczymy, że tak będzie również w tej rundzie - mówi Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

 

 

- To był bardzo owocny okres, mimo tej aury. Jestem zadowolony z realizacji planu. To co sobie założyliśmy ze spraw techniczno-taktycznych czy odpraw i teorii, wszystko zostało zrealizowane poza jednym przerwanym meczem i jednym treningiem indywidualnym. 

 

Biało-Zieloni wrócili już do Gdańska, a za nimi dwa tygodnie ciężkiego obozu przygotowawczego w Belek. Nad czym przede wszystkim pracowali?

 

- Wiemy jeszcze więcej, popracowaliśmy nad naszymi mocnymi stronami, ale też skupiliśmy się na kilku niuansach taktycznych, które chcieliśmy poprawić. Czujemy się dobrze przygotowani. Ostatni sparing z drużyną z Korei pokazał, że potrafimy wybiegać i popracować, a nie był to spacerek. Będziemy jeszcze pracować nad ofensywą, ale myślę, że gra defensywna stoi na dobrym poziomie i to chcemy podtrzymać - podkreśla Stokowiec.

 

 

W kadrze znalazło się wielu młodych zawodników, w tym m.in. debiutanci 16-letni Filip Dymerski czy 17-letni Mateusz Cegiełka, a także Mateusz Żukowski i Maciej Woźniak, którzy już o dawna trenują z pierwszym zespołem.

 

- Zabraliśmy na obóz sporą grupę młodych zawodników, także dodatkowo jeszcze budujemy to zaplecze. Dla nich to nieoceniony bagaż doświadczeń i inwestycja w przyszłość - ocenia trener Lechii.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się