• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  08.07.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30

Piotr Stokowiec: Jesteśmy dalecy od panikowania

2020-03-11 08:57:00
Piotr Stokowiec przed spotkaniami z Piastem oraz Arką poruszył temat ostatniego meczu w Lubinie, koronawirusa, hierarchii najbliższych spotkań, a także zmian na ławce trenerskiej u rywala zza miedzy.

O meczu z Zagłębiem Lubin:

 

- Potrzebowaliśmy takiego meczu jeśli chodzi o ofensywę, strzelanie bramek i kreowanie sytuacji. Wydaje mi się, że jesteśmy coraz bliżej odpowiednego zestawienia w danej sytuacji. Na pewno taki mecz bardzo ofensywny pozwalający uwierzyć nam, że potrafimy zdobywać bramki jest na wielki plus. Nie co dzień strzela się 4 bramki na wyjeździe zespołowi z górnej półki. Jeśli chodzi o defensywę to gra defensywna jest czymś łatwiejszym do wyuczenia i o to się nie martwię. Wiem, że w końcówkach tracimy dużo bramek i ciężko nad tym pracujemy, przeanalizowaliśmy to też pod względem mentalnym. Dajemy jednak obecnie szansę szerszej grupie zawodników, ciężko się wchodzi na takie końcówki nowym zawodnikom, bo stają się one wtedy nieco bardziej nerwowe. Nie spędza mi to jednak snu z powiek, jestem spokojny i wiem, że sobie z tym poradzimy. Jednak dla mnie jako trenera nie ukrywam, że strata 4 goli jest bolesna. Szybko stracona bramka na 4:3 trochę utrudniła nam życie. Jestem pozytywnie nastawiony, czas działa na nasza korzyść, a drużyna będzie grała coraz lepiej. Przerwa na kadrę na pewno też dobrze nam zrobi, gdyż zawodnicy odpoczną.

 

O koronawirusie:

 

- Na pewno dla każdego z nas jest to coś nowego. Nigdy w takiej sytuacji nie byliśmy. Zastanawiamy się ze sztabem nad tym i chcielibyśmy kilka uwag zawodnikom przekazać. Szczególnie jeśli chodzi o wyjazdy na kadry czy przerwę, która się zbliża. Podjęliśmy zalecenia na szybko, żeby zawodnicy wstrzymali się z wychodzeniem w miejsca publiczne czy prowokowanie czasami niepotrzebnych sytuacji. Jesteśmy jednak daleko od panikowania, bo to nie czas na to, ale musimy podjąć wszystkie środki ostrożności. Na pewno nie jest to najlepszy czas dla wszystkich, a będzie także trochę dziwnie, bo przyjdzie nam zagrać bez udziału publiczności. Nie chodzimy jednak w maseczkach, nie badamy sobie temperatury i normalnie funkcjonujemy. Największym zagrożeniem w tym momencie jest informacja, bo ona może wywołać różne emocje. Jednak na ten moment spokojnie do tego podchodzimy.

 

O doborze składu na mecze z Piastem i Arką:

 

- Na pewno są narzędzia, żeby sprawdzić, trochę poszachować i uprzedzić pewne rzeczy. Myślę tu o kontuzjach, bo to są tylko ludzie. Jestem już na tyle doświadczonym trenerem, że wiem, co się może wydarzyć. Widać, że niektórzy nasi zawodnicy proces regeneracyjny przechodzą trochę lepiej, a inni nieco gorzej. Jednak nie jest to jedyny wyznacznik odnośnie składu. Udaje nam się ostatnio unikać kontuzji, ale nie możemy jednoznacznie powiedzieć, że to trzeba zrobić tak lub inaczej. Wszystko jest bardzo niewymierne. Myślę, że wiemy kogo chcemy wstawić, a komu odpuścić. Mamy na to swój plan, ale wiadomo, że nazwiskami nie będę operował. Chcemy ustabilizować swój skład, formę i przede wszystkim nasz środek pola.

 

O hierarchii najbliższych dwóch spotkań:

 

- Nie rozpisujemy składu na derby, przed nami mecz z Piastem i to on jest w tej chwili najważniejszy dla nas. To jest jeden mecz i tu nie można nic naprawić, trzeba tylko przejść do kolejnej rundy. Chcemy wystawić optymalny skład na Puchar Polski i w tym momencie jest to dla nas najważniejszy mecz w tym sezonie.

 

O zmianie trenera w Arce:

 

- To jest za mojej kadencji już chyba trzeci raz, jak przed derbami w Arce zmieniany jest trener. Nie jest to dla mnie czymś dziwnym, może to jest taka nowa świecka tradycja. Na pewno jednak nie mówię tego ironicznie, bo każdy ma swoje trudności. Nikomu niczego nie zazdrościmy. Takie są koleje losy i daleki jestem od tego, żeby to w jakiś sposób obśmiewać. Takie sytuacje są trudne dla klubu, trenerów i zawodników, ale to nie jest nasz problem.

 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się