Piotr Stokowiec: Lepiej, że takie rzeczy się zdarzają na początku sezonu [WIDEO]

2018-09-23 10:00:00
- Jeśli będzie nam dane w spokoju pracować, to będziemy w stanie tworzyć ciekawe widowiska, takie jak dziś, ale z happy endem - powiedział po spotkaniu z Zagłębiem Lubin trener Lechii Piotr Stokowiec.

 

Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk: - Takie mecze nie zdarzają się często i na pewno ta druga połowa miała taki przebieg, którego nikt się nie spodziewał. Myślę, że mimo wszystko w tej drugiej połowie też mieliśmy dobre momenty. Nie chcę w żąden sposób się tłumaczyć i nie chcę załamywać rąk. Jesteśmy na etapie budowy. Pracujemy nad tym, żeby drużyna była stabilna. Ostatnie mecze pokazują, że nam tej stabilności brakuje i nie wszyscy są przygotowani na 90 minut. Nie był to dobry wieczór dla nas, gratuluje drużynie Zagłębia, bo wyszła z bardzo trudnej sytuacji. Myślę, że my też wyjdziemy z tego mocniejsi. Mam dużo szacunku dla tej drużyny, dla tych chłopaków, bo wiem z jakimi trudnościami się borykamy. Wiem, że ta drużyna chce i wiem, że będziemy silni i mocni. Jeśli będzie nam dane w spokoju pracować, to będziemy w stanie tworzyć ciekawe widowiska, takie jak dziś, ale z happy endem.

 

- Trzeba pamiętać, że dziś wszystkie zmiany były wymuszone i też było trochę absencji. Mam świadomość jaką mam drużynę, kogo mam i wcale nie byłem pewny zwycięstwa nawet przy 3:0. Potrzebujemy czasu. Stać na granie na zero z tyłu, ale jest wiele warunków do spełnienia. Krytyka nam się należy, bo takie spotkanie trzeba po prostu wygrać. Wierzę w tę drużynę i w pracę, którą wykonujemy. Lepiej, że takie rzeczy się zdarzają na początku sezonu, niż w końcowej fazie. Ta drużyna dojrzewa. Zapłaciliśmy za to cenę. Zrobimy wszystko, żeby takie mecze się nie powtórzyły. Poradzimy sobie z tym. Nie mogę reagować tak nerwowo i żyć samym wynikiem. Muszę patrzeć na wiele aspektów i pilnować rozwoju drużyny. Dostaliśmy lekcję pokory, ale nie podejrzewam zawodników o pychę. Na tyle było nas stać. Mam apel do kibiców, żeby byli z nami. Zawodnicy zasługują na szacunek. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się