Piotr Stokowiec: Mamy swoje zadania na ten mecz

2018-07-26 17:30:00
- Śląsk przechodzi przeobrażenie, ma ciekawy zespół, który został odświeżony kilkoma zawodnikami z pierwszej ligi. Optymistycznie patrzą w przyszłość, ale my mamy swoje zadania na ten mecz. W końcówce poprzedniego sezonu przegraliśmy we Wrocławiu, co nas bardzo bolało. Teraz chcemy zagrać inny mecz i pokazać inną Lechię. Myślę, że syndromy tego były w ostatnim spotkaniu i będziemy do tego dążyć - powiedział na konferencji prasowej przed meczem Lechia - Śląsk trener naszego zespołu, Piotr Stokowiec.

 

- Przed nami kolejny mecz, a liga powoli zaczyna nabierać rozpędu. Jestem zadowolony z tego ostatniego spotkania. Cieszę się, że dobrze rozpoczęliśmy sezon. Spotkanie z Jagiellonią pokazało także, że mamy silne strony, ale także mankamenty do poprawy. Zdajemy sobie z tego sprawę i pewne rzeczy będziemy korygować na bieżąco. Natomiast wiele elementów robimy zdecydowanie lepiej, ale nie chcę po pierwszym meczu dokonywać oceny. Poczekajmy kilka kolejek, by to zrobić. Według mnie drużyna, jak widzę po parametrach, wykonywanej pracy i zaangażowaniu, solidnie przepracowała okres przygotowawczy. Widzę ten głód gry i chęć pokazania się. Zawodnicy z niecierpliwością czekają na mecz - kontynuował szkoleniowiec Biało-Zielonych. 

 

W ostatnich dniach dużo mówiło się o Sławomirze Peszce, który został zawieszony przez Komisję Ligi za faul w ostatnim spotkaniu z Jagiellonią. - Wszyscy wiemy, co się wydarzało i zostało to bardzo szeroko skomentowane. Nie chciałbym się ustosunkowywać do tej kary, która została wymierzona. Ona jest i trzeba ją przyjąć. Jest taka, a nie inna. Na pomeczowej konferencji prasowej z Jagiellonią podkreśliłem, że potępiamy takie zachowanie. Z tym nie ma żadnej dyskusji. Rozmawiałem ze Sławkiem od razu po meczu oraz dziś przed treningiem. Wydaje mi się, że są jednak sprawy, które zostają w relacji trener-zawodnik i nie chcę tego ujawniać. Jest to trudny moment dla mnie jako trenera i dla drużyny, bo straciliśmy dobrego zawodnika. Zespół został osłabiony i nad tym ubolewam, ale musimy zająć się sprawami bieżącymi oraz tematami, na które mamy wpływ. Mamy natomiast wpływ na to, co się będzie jutro działo na boisku - zakończył Piotr Stokowiec. 

 

 

 

Autor: Łukasz Szczepiński
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się