Piotr Stokowiec: Mecz z Górnikiem był zwieńczeniem tego roku

2018-12-23 09:45:00
- Lepiej sobie tego nie mogliśmy wyobrazić. Jest pięknie, co tu dużo mówić. Wspaniała atmosfera, bardzo dobra gra i skuteczna, świetny wynik. Myślę, że świetnie odpowiedzieliśmy na wyniki innych drużyn w tej kolejce. Pokazaliśmy dziś dobry futbol i że potrafimy grać na wysokim poziomie - powiedział na konferencji prasowej po meczu z Górnikiem Zabrze trener Biało-Zielonych Piotr Stokowiec.

- Zdajemy sobie sprawę, że ta poprzeczka jest coraz wyżej, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z tego roku. Przeżyliśmy rollercoaster od marca, poprzez poprzedni sezon do dziś. Ten mecz był zwieńczeniem tego roku. Podsumował nasze dobre przygotowanie, naszą odporność i konsekwencję. Dziś nie zlekceważyliśmy niczego, byliśmy dalej konsekwentni, mocno zaangażowani. Cieszę się, że nie mylę się w osądach co do drużyny. Drużyna ma energię, chciałaby dalej grać, bo to widziałem na treningach. Cieszę się, że udało się w wielu momentach trafiać ze składem i dzisiaj zarówno Wolski, jak i Sobiech strzelili bramki, przyczynili się mocno do tego zwycięstwa. Jestem bardzo zadowolony i zasłużyliśmy na fajne święta. 

 

- Lechia zaczyna mieć swoje DNA, zaczyna być powtarzalna, a to jest w piłce bardzo ważne. W wielu meczach zagraliśmy na zero z tyłu. Przypadek ograniczyliśmy do minimum. Ja jestem w stanie kontrolować to co się dzieje, rozumiem wszystko, nawet te niedociągnięcia. I to pozwala fajnie patrzeć w przyszłość. 

 

 

 

W spotkaniu z Górnikiem zadebiutował Egy Maulana Vikri - Egy zasłużył na debiut. Wszystko zostało dopracowane. Egy czekał na swoją szansę. Wiadomo, że to inwestycja w przyszłość. Zobaczymy jak to się będzie wszystko układało. Egy zdaje sobie sprawę, że tu nikt za darmo niczego nie dostaje. To, że ktoś miał miejsce w tej rundzie, nie znaczy, że będzie je miał w kolejnej. Na wszystko trzeba zasłużyć. Jeśli wszystko jest pod kontrolą i ze spokojem budowane, to wszystkie się dobrze układa. To był idealny moment, żeby Egy zadebiutował.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się