Piotr Stokowiec: Praca przede wszystkim

2018-03-05 17:00:00
- Cieszę się, że trafiłem do Lechii. Potencjał klubu i możliwości jego rozwoju są wysokie, ja też chcę się rozwijać, więc to dla mnie odpowiednie miejsce. Wierzę w siłę pracy, wyznaję jej kult i tego będę wymagać również od piłkarzy – mówi nowy trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.

- Chciałbym podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Cieszę się, że trafiam do Lechii, bo ten klub ma duże możliwości rozwoju. Ja jestem trenerem, który również chce się rozwijać, doskonalić, czynić postęp. Dlatego uważam, że Lechia to dla mnie odpowiedni klub – przekonywał na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli szkoleniowca Lechii Piotr Stokowiec. – Najważniejszy cel, jaki stawiamy sobie na najbliższy czas to zapewnienie Lechii utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Chcemy poprawić wyniki osiągane przez drużynę, chcemy poprawić komunikację w zespole i sprawić, by zawodnicy poczuli się mocni, by byli groźni dla najlepszych. Później będziemy zajmować się celami długofalowymi czyli większej współpracy z Akademią i wprowadzaniu nowych zawodników – dodał trener Stokowiec.

 

Nowy trener Biało-Zielonych wspólnie ze swoim sztabem chce zabrać się ostro do pracy.

 

- Wierzę w pracę, wyznaję jej kult i tego będę wymagać również od swoich piłkarzy. Nie zamykam drogi do składu przed żadnym z piłkarzy, którzy są w kadrze Lechii. Wszyscy, których mam do dyspozycji są gotowi do treningu i spośród nich wybierzemy najlepszy wyjściowy skład na najbliższy mecz z Legią Warszawa – podkreślił Piotr Stokowiec. – Wiem, że piłkarze, którzy są w Lechii mają wysokie umiejętności i mają coś do udowodnienia. Mam nadzieję, że będą mieli w tym wsparcie. Bądźmy razem, wygrywajmy razem – dodał szkoleniowiec Lechii.

 

W sztabie szkoleniowym Piotra Stokowca pracować będą Łukasz Smolarow oraz Jarosław Bako.

 

- Zostają również Maciej Kalkowski oraz Damian Korba. Odnośnie pozostałych osób ze sztabu decyzję podejmiemy w najbliższym czasie – wyjaśnił nowy trener gdańskiej drużyny.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się